Reklama

Reklama

Powalone drzewa i zerwane dachy. Wichura siała spustoszenie w powiecie kutnowskim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 17 lut 2022 08:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pełne ręce roboty mają dzisiejszego poranka strażacy z powiatu kutnowskiego. W nocy i nad ranem przez nasz region przeszły silne wichury, które niosły ze sobą duże zniszczenia. Służby interweniowały już ponad sto razy, a usuwanie skutków nawałnicy cały czas trwa.

Reklama

Dzisiejsza noc i poranek zdecydowanie nie należały do tych spokojnych, a strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej nadal usuwają skutki nawałnicy. Większość interwencji związana była z powalonymi drzewami, uszkodzonymi lub zerwanymi dachami i pozrywanymi liniami energetycznymi.

Groźnie zaczęło robić się około godz. 5:30. Od tego czasu strażacy z Kutna i powiatu interweniowali już ponad sto razy. Zgłoszenia napływały m.in. z Dąbrowic, Łaniąt, Bedlna, Oporowa, Żychlina i Kutna.

Niestety, silny wiatr wyrządził duże szkody. Docierają do nas informacje o co najmniej kilkunastu zerwanych bądź uszkodzonych dachach. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w jednym z marketów przy ul. Toruńskiej.

Powalone drzewa mocno utrudniały ruch, a niektóre z nich stanowiły zagrożenie dla znajdujących się obok domów. Tak było m.in. przy ul. Grunwaldzkiej w Kutnie, gdzie drzewo spadło tuż obok budynku mieszkalnego.

Dużym problemem są również przerwy w dostawie prądu. Niektóre awarie zostały już usnięte, inne niestety nadal trwają. Pełną listę awarii znajdziecie tutaj - KLIK.

Sytuacja jest rozwojowa. Zgłoszenia o kolejnych szkodach cały  czas napływają do dyżurnego KP PSP w Kutnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)