Reklama

Powiat zablokuje budowę biogazowni?

Opublikowano:
Autor:

Powiat zablokuje budowę biogazowni? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie milkną kontrowersje wokół budowy w Krośniewicach biogazowni. Zdaniem radnego Tomasza Marciniaka i popierającej go grupy mieszkańców powstanie zakładu będzie szkodliwe dla mieszkających w pobliżu ludzi. Rajca skierował już w tej sprawie pismo do starostwa w Kutnie. - Liczę, że powiatowi urzędnicy zablokują tą szkodliwą dla miasta inwestycje - mówi samorządowiec.fot. Radny Marciniak chce aby powiat kutnowski zablokował budowę biogazowni w Krośniewicach.

Zdaniem radnego planowana inwestycja narusza obowiązujące przepisy prawa.

- Nie uwzględnia na przykład skutków oddziaływania na mieszkańców. Również dokumentacja wydawana w tej sprawie jest prowadzona w sposób zagmatwany, o czym mogą świadczyć, choćby daty sporządzania poszczególnych dokumentów. Nic się tutaj nie trzyma kupy - mówi Tomasz Marciniak.

Pismo w tej sprawie wpłynęło już do kutnowskiego starostwa. Na razie nie będzie jednak rozpatrywane z powodów formalnych.

- Otrzymaliśmy pismo od radnego, w którym znajdują się zastrzeżenia dotyczące tej inwestycji. Niestety nie możemy wiele w tej sprawie zrobić z prostych powodów. Do dziś do naszego wydziału nikt nie wystąpił z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę takiego obiektu - wyjaśnia Anna Szafoni ze Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Urzędniczka zapewnia jednak, że kiedy do wydziału zgłosi się inwestor z prośbą o zgodę na budowę starostwo zbada zastrzeżenia radnego z Krośniewic.

- Będziemy pamiętać o piśmie pana Marciniaka - dodaje A. Szafoni.

Radny zapowiada, że z budową biogazowni będzie walczył na wszystkie powody.

- Mam poparcie mieszkańców i dowody na to, że taka inwestycja może źle wpłynąć na mieszkańców. Zamierzam sprawę doprowadzić do końca - zapewnia T. Marciniak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE