Reklama

Powołają straż gminną w Krośniewicach? "Będą ciągnąć kasę z fotoradaru"

Opublikowano:
Autor:

Powołają straż gminną w Krośniewicach? "Będą ciągnąć kasę z fotoradaru" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogromne emocje wywołuje sprawa powołania straży gminnej nad Miłonką. Na ostatniej sesji radny Czesław Kołodziejski potwierdził, że komisja rewizyjna przegłosowała wniosek w tej sprawie. Pomysł wywołał prawdziwą burzę na sali.- Pasożyty! Będą z nas ciągnąć pieniądze z fotoradaru. Skandal! - takie okrzyki niosły się po sali.

Wiadomość szczególnie mocno zbulwersowała sołtysów, wśród których prym wiódł gospodarz miejscowości Wychny.

- Nie wierzę w to, co słyszę. Radny, na którego głosowałem ma takie pomysły. Komu potrzebna jest straż miejska, mamy przecież policję? To nie do pomyślenia, żeby wyskakiwać z takimi pomysłami - mówił sołtys, Jan Pichalak.

Wystąpienie Pichalskiego zebrani na sali obrad nagrodzili oklaskami. Brawa bili również radni opozycji. Przewodniczący komisji wraz z panią burmistrz uspokajali jednak, że straż jest dopiero w fazie projektu, a do jej powołania daleka droga.

- Na powstanie straży musi się zgodzić rada gminy. Na chwilę obecną komisja rewizyjna przegłosowała tylko wniosek o dalsze prowadzenie prac nad tym projektem - mówiła burmistrz Julianna Herman.

Przewodniczący dodał, że powołanie straży gminnej ma wiele uzasadnień. Nie przytoczono jednak żadnych konkretów. Do sprawy wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE