Reklama

Powrót ogródków piwnych coraz bliżej! Wszystko rozstrzygnie się już...

Opublikowano:
Autor:

Powrót ogródków piwnych coraz bliżej! Wszystko rozstrzygnie się już... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na ten moment z utęsknieniem czekają setki kutnian. W tym roku, z wiadomych powodów, w majówkę o ogródkach piwnych można było jedynie pomarzyć, ich ponowne otwarcie w Kutnie to jednak kwestia czasu. Miasto rozstrzygnęło już pierwszy konkurs. Co ciekawe, zgłosił się... tylko jeden przedsiębiorca. Nie oznacza to oczywiście, że będzie miał on monopol na serwowanie zimnego piwka - lista przedsiębiorców uzupełniona zostanie bowiem już na początku czerwca.

Termin składania wniosków do pierwszego konkursu, przeznaczonego dla podmiotów prowadzących działalność przy placu Piłsudskiego, upłynął 21 maja. Jak już wspomnieliśmy, wpłynęła tylko jedna oferta i została zaakceptowana przez władze naszego miasta, pozostało jeszcze podpisanie umowy. Co z pozostałą powierzchnią użytkową na placu Piłsudskiego?

Otóż po 1 czerwca (do tego dnia można składać oferty) rozstrzygnięty zostanie drugi konkurs, który rusza dzisiaj (25 maja), a który skierowany jest do wszystkich lokalnych przedsiębiorców gastronomicznych, niekoniecznie tych prowadzących działalność przy placu Piłsudskiego.

Czy w związku z trwającą pandemią i stratami, jakie ponieśli w jej wyniku przedsiębiorcy, władze miasta przewidują zmniejszenie lub zwolnienie z opłat, bądź zwiększenie powierzchni użytkowej ogródków? O to magistrat pytała niedawno Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk.

Jak wyjaśnia Joanna Brylska z biura prasowego Urzędu Miasta, prezydet Zbigniew Burzyński zastosował preferencyjne stawki dzierżawy. Będą one wynosić 2 zł/m2 za miesiąc (plus VAT), natomiast powierzchnie użytkowe będą dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego podmiotu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE