Reklama

Reklama

Powstają nowe miejsca do spędzania wolnego czasu. Jak idą prace? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W pobliskim Gostyninie trwają prace dzięki którym mieszkańcy naszego regionu niedługo zyskają nowe miejsce do spędzania wolnego czasu. Inwestycja jest warta około 1,5 miliona złotych.

Reklama

W czerwcu nasi koledzy z Portalu Płock informowali o tym, że Gostynin otrzymał dofinansowanie na „Renowację jeziora Zamkowego wraz z budową regulowanych odpływów”.

- Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Miasta Gostynina dotację w wysokości 800 000,00 zł (wnioskowana kwota) ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego – informował na facebooku burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski.

Pieniądze pochodzą z puli na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji. Szacunkowa wartość prac to niespełna 1,5 mln zł.

Niewielki zbiornik wodny znajduje się tuż przy zamku, który po remoncie pełni funkcje hotelowo-konferencyjne.

W ramach inwestycji powstanie rów do Skrwy Lewej, 11-metrowy przepust, zastawki wraz z kładkami, rów łączący jezioro Zamkowe z jeziorem Sejmikowym, zostanie także oczyszczone dno jeziora Zamkowego z trzciny i namułów. 

- W kolejnym etapie planuje się regulację linii brzegowej wraz z budową nowego pomostu od strony zamku oraz stworzenie ścieżki łączącej zamek z ul. Ziemowita wraz z ławeczkami i stanowiskami do wędkowania - dodaje burmistrz.

Niedawno władze Gostynina poinformowały o postępach prac. W tej chwili skupiają się one na budowie rowu do rzeki Skrwy Lewej oraz oczyszczeniu dna jeziora Zamkowego z trzciny i namułów. 

- W kolejnym etapie realizacji przedsięwzięcia będzie: budowa przepustu dł. 11m, budowa zastawek wraz z kładkami przy zastawkach, budowa rowu łączącego jezioro Zamkowe z jeziorem Sejmikowym, przebudowa istniejącego rowu łączącego jezioro Zamkowe z kolektorem deszczowym, utwardzenie dojść do zastawek oraz budowa wylotu rowu do rzeki Skrwy Lewej – opisuje Gmina Gostynin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy