Reklama

Reklama

W mieszkaniach coraz zimniej. Kiedy w Kutnie włączą ogrzewanie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W mieszkaniach coraz zimniej. Kiedy w Kutnie włączą ogrzewanie? - Zdjęcie główne

nie rusza sezon grzewczy?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Choć do rozpoczęcia kalendarzowej jesieni pozostały jeszcze trzy dni, matka natura od dłuższego czasu daje nam do zrozumienia, że lato 2022 mamy już za sobą. Aura nie rozpieszcza, na dwór nie wychodzimy bez ciepłej kurtki, a i w mieszkaniach robi się coraz chłodniej. Kutnianie coraz częściej zadają więc pytanie: kiedy startuje sezon grzewczy?

Reklama

W świetle prawa, sezon grzewczy to okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła. Przepisy nie określają jednak dokładnej daty jego rozpoczęcia. Decyzję o włączeniu ogrzewawnia podejmują zarządcy budynków i lokalni dystrybutorzy ciepła.

Dodajmy, ze zgodnie przepisami ministerstwa infrastruktury, minimalna temperatura w pokojach mieszkalnych powinna wynosić 20 stopni Celsjusza, a w łazienkach 24 stopnie. Od kilku tygodni za oknami dominuje chłodna aura, w związku z czym notujemy duże spadki temperaur w mieszkaniach. Na to również zwracają uwagę zarządcy budynków i dystrybutorzy ciepła, decydujacy się na rozpoczęcie sezonu grzewczego. Wygląda na to, że takimi kategoriami kierowano się również w naszym mieście. 

W rozmowie z RSM Pionier dowiadujemy się bowiem, że ogrzewanie zostanie przywrócone... już dzisiaj (20 września). Jak nam przekazano, kaloryfery zaczną grzać w większości zasobów  mieszkalnych, do pozostałych ciepło powinno dotrzeć już jutro.  Podobnie sprawy się mają w przypadku Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Wstępne procedury związane z uruchomieniem centralnego ogrzewania ruszają dzisiaj także w zasobach Zarządu Nieruchomości Miejskich - lokatorzy budynków należących do ZNM będą mogli cieszyć się ciepłymi grzejnikami już jutro. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy