Reklama

Reklama

"Popis" kierowcy BMW na autostradzie pod Kutnem. Dzięki nagraniu wpadł w ręce policji [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KPP Kutno (zrzut ekranu)

"Popis" kierowcy BMW na autostradzie pod Kutnem. Dzięki nagraniu wpadł w ręce policji [WIDEO] - Zdjęcie główne

Kutnowscy policjanci ustalili tożsamość pirata drogowego, który jadąc autostradą A1 przez teren naszego powiatu, wyprzedzał samochody pasem awaryjnym. | foto KPP Kutno (zrzut ekranu)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci ustalili tożsamość pirata drogowego, który jadąc autostradą A1 przez teren naszego powiatu, wyprzedzał samochody pasem awaryjnym. Kierowcą BMW okazał się 27-latek z województwa pomorskiego. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Gdyby sytuacja zdarzyła się po 17 września, czyli po kolejnym zaostrzeniu taryfikatora, kara mogłaby być dużo wyższa. Policja apeluje: "Jeśli byłeś świadkiem nagannego zachowania innego uczestnika ruchu - powiadom nas!".

Reklama

Na skrzynkę mailową "Stop Agresji Drogowej" otwartą przez kutnowską komendę policji wpłynęła wiadomość od jednego z kierowców. Z przekazanych informacji wynikało, że posiada on film z nagraniem ukazującym jazdę kierowcy BMW, który nieodpowiedzialnie zachowywał się na autostradzie, łamiąc przepisy, a tym samym narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.

- Jak ustalili policjanci, zdarzenie miało miejsce w lipcu 2022 roku na autostradzie A1 na terenie powiatu kutnowskiego. Na nagraniu widać jak kierowca BMW, z dużą prędkością wyprzedza wszystkie pojazdy pasem awaryjnym. W toku postępowania okazało się również, że kierowca jadąc dalej autostradą, nie zachowywał minimalnego odstępu od poprzedzającego go pojazdu - mówi kom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Dzięki nagraniu z kamery samochodowej, które udostępnił zgłaszający kierowca, policjanci ustalili personalia pirata drogowego. Był nim 27-latek z województwa pomorskiego. Nie mając nic na swoje usprawiedliwienie, za swoje zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Na jego koncie według starego jeszcze taryfikatora pojawiły się 4 punkty karne.

- 17 września 2022 roku weszła w życie kolejna nowelizacja przepisów ruchu drogowego. Zgodnie z nią za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym możemy uzyskać więcej punktów karnych, a w niektórych przypadkach zostać recydywistą i być „podwójnie” ukaranym - dodaje kom. Edyta Machnik. 

Nagranie opublikowane przez kutnowską policję możecie obejrzeć poniżej.

Policja apeluje, by osoby mające zamontowane w swoich autach rejestratory jazdy wysyłali na wspomnianą skrzynkę filmy, na których nagrano łamanie przepisów. Zakres informacji - niezależnie od przekazanego materiału filmowego - musi obejmować niezbędne dane do pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy wykroczenia w ruchu drogowym, tj.:

  • datę, godzinę i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulicę),
  • dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
  • dane zgłaszającego: imię, nazwisko, adres do korespondencji, nr tel. kontaktowego.

 

Przesłany film powinien być w formacie MPEG4, AVI. Maksymalna wielkość pliku 25 MB. Filmy należy przesyłać na adres: [email protected]ov.pl

Info: KPP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy