Reklama

Reklama

Skwer w Kutnie zyska imię Agnieszki Mikołajczyk? Radni zdecydują

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na najbliższej sesji Rady Miasta radni pochylą się nad projektem uchwały, na mocy której jeden z kutnowskich skwerów miałby zostać nazwany imieniem Agnieszki Mikołajczyk – pochodzącej z Kutna światowej sławy śpiewaczki operowej. Artystka zmarła 11 listopada 2021 roku.

Reklama

W trakcie najbliższych obrad Rady Miasta Kutno radni będą pochylać się nad uchwałą w sprawie nadania nazwy jednemu z miejskich skwerów. Jak czytamy w projekcie uchwały, chodzi o skwer położony przy ulicach: Barcewicza, Pałacowej i Niecałej, tuż przy Szkole Muzycznej (jego usytuowanie znajdziecie w galerii). Miałby on nosić nazwę: Skwer Agnieszki Mikołajczyk (Agi Mikolaj). 

Jak uzasadnia Zespół ds. nazewnictwa ulic, placów i innych miejsc publicznych, który zaproponował tę nazwę, Agnieszka Mikołajczyk może pochwalić się międzynarodową karierą muzyczną i wieloma zdobytymi nagrodami. Ponadto urodziła się w Kutnie i była absolwentką kutnowskich szkół: II LO im. Jana Kasprowicza, a także Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie. 

- Występowała na scenach całego świata - w Pradze, Berlinie, Monachium, Paryżu, Wiedniu czy też Mannheim. Wraz z Operą Wiedeńską występowała w Japonii, uczestniczyła też w koncertach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie - w Chicago, Cleveland, Filadelfii, Providence, Montrealu czy Pittsburgh'u. Uhonorowana była również Nagrodą Prezydenta Miasta Kutno – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. 

W projekcie podkreślono również, ze artystka swoim talentem oraz działalnością artystyczną na scenach największych sal operowych całego świata, przyczyniła się do promowania rodzinnego miasta Kutna w kraju i za granicą. 

Czy uchwała zostanie podjęta? Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miasta już 27 września. Do tematu na pewno wrócimy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy