Reklama

Reklama

Powstanie pierwszy w Polsce film o dziecku w spektrum autyzmu? Do Kutna przyjadą jego pomysłodawcy

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fundacja „Pro Aperte” zaprasza na bezpłatne spotkanie z aktorem Pawłem Burczykiem wraz z żoną i córką. Goście podzielą się swoimi doświadczeniami w wychowaniu dziecka w spektrum autyzmu oraz opowiedzą o projekcie dotyczącym produkcji pierwszego w Polsce filmu, w którym bohaterką jest dziewczynka w spektrum autyzmu.

Reklama

Spotkanie pt. „Zobaczyć Lili - Autystyczna.... autentyczna historia” odbędzie się już 15 listopada o godz. 16:00 w kutnowskim Centrum Seniora (ul. Wyszyńskiego 11a).

Poprowadzą je pomysłodawcy idei powstania pierwszego w Polsce filmu, którego bohaterką jest dziewczynka w spektrum autyzmu – Paweł Burczyk, Olimpia Poniźnik-Burczyk wraz ze swoją córką Wiktorią.

Wspomnijmy, że Paweł Burczyk to znany aktor filmowy i teatralny. Ma na swoim koncie 120 zagranych ról u 99 reżyserów, w tym w Oskarowej produkcji „Ida”. Olimpia Poniźnik-Burczyk ma z kolei 16 lat doświadczenia w pracy z dziećmi autystycznymi i z innymi niepełnosprawnościami umysłowymi oraz 1000 godzin prowadzenia terapii dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Jest także autorką scenariuszy filmowych i reżyserką przedstawień teatralnych.

- Czas pokazać światu jaki ogrom pracy z niepełnosprawnymi dziećmi wykonują matki, ojcowie, rodzina, najbliżsi. Z jakimi przeszkodami na co dzień się mierzą - niezrozumienie społeczne, nietolerancja, wykluczenie zawodowe, bieda, biurokracja, chaos edukacyjny, brak wsparcia socjalnego czy wreszcie cudotwórcy z ZUS „uzdrawiający nasze niepełnosprawne dzieci jednym bezdusznym podpisem”.  Po raz pierwszy na wielkim ekranie pokażemy świat widziany oczami dziecka autystycznego. Skąd ta pewność? Od 18 lat jesteśmy rodzicami autystycznej Wiktorii. To właśnie Jej prawdziwa historia zostanie przeniesiona na ekran.

Dzięki filmowi "Rain Man" i serialowi „Atypowy" ludzie otrzymali  możliwość zetknięcia się z  AUTYZMEM. Chwała ich twórcom za ich odwagę i przetarcie szlaku. My idziemy o krok dalej. Bohaterami „Rain Mana" i „Atypowego" są dorośli autyści. W naszym filmie bohaterką jest kilkuletnia dziewczynka – Wiktoria. Po superprodukcjach o superbohaterach czas na film o superbohaterkach” – mówią Paweł i Olimpia.

Ze względu na ograniczenia związane z limitem osób, zainteresowani są proszeni o zapisy pod nr tel. 786-039-278.

Fundacja zachęca również do wsparcia powstania produkcji filmu na portalu Zrzutka.

Info: Fundacja Pro Aperte

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE