Reklama

Reklama

Pożar doprowadził do dramatu. Smutne święta w Woli Pierowej

Opublikowano: wt, 20 gru 2016 08:00
Autor:

Pożar doprowadził do dramatu. Smutne święta w Woli Pierowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Los obdarował panią Dorotę Matusiak najgorszym z możliwych prezentów świątecznych. Tydzień przed wigilią w jej domu wybuchł pożar, który dosłownie zabrał ze sobą ciepło domowego ogniska, dając w zamian obawy o przyszłość. Mieszkanka Woli Pierowej (gm. Nowe Ostrowy) drży o przyszłość, zwłaszcza swojej 12-letniej córki.

Reklama

Pani Dorota jest rodziną zastępczą dla swojej bratanicy, 12-letniej Oli, którą opiekuje się od małego. Ostatnie wydarzenia sprawiły, że zarówno kobieta, jak i dziewczynka obawiają się, że Ola zostanie przeniesiona w miejsce inne.

Była sobota, 17 grudnia. Beztroski, sobotni poranek zakłócił hałas wydobywający się z kaloryferów. Pani Dorota i 12-letnia Ola nie spodziewały się tego, co zastaną w kotłowni.

- Poszłam do kotłowni, żeby sprawdzić temperaturę kotła. Wtedy zorientowałam się, że w budynku gospodarczym wybuchł ogromny pożar – relacjonuje pani Dorota.

Okazało się, że ogień objął nie tylko kocioł, ale wszystko, co znajdowało się w okolicy, z bojlerem i instalacją elektryczną włącznie. Pogotowie energetyczne oceniło, że konieczna jest całkowicie nowa instalacja. Z kolei fachowcy stwierdzili, że mocno nadpalony kocioł… wciąż nadaje się dalszej eksploatacji. To sprawia, że pani Dorota jest kłębkiem nerwów, a ponieważ w tej chwili jej jedynym źródłem dochodów jest dodatek rehabilitacyjny (uległa wypadkowi w pracy), nie ma możliwości zakupić nowego kotła i instalacji elektrycznej.

Nr. konta Doroty Matusiak - 39902300063913399730000010 Dorota Matusiak, Bank Spółdzielczy w Krośniewicach, oddział Ostrowy

Więcej na ten temat przeczytasz w czwartkowym wydaniu Gazety Lokalnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)