Reklama

Reklama

Praca w Kutnie i okolicach: w jakim zawodzie najłatwiej znaleźć zatrudnienie? [LISTA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Praca w Kutnie i okolicach: w jakim zawodzie najłatwiej znaleźć zatrudnienie? [LISTA] - Zdjęcie główne

Na terenie powiatu kutnowskiego znalazło się kilka branż, gdzie widoczny jest deficyt osób poszukujących pracy | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dobie pandemii koronawirusa rynek zawodowy przeszedł małą rewolucję. Jak sytuacja zmieniła się w powiecie kutnowskim? Która branża cierpi z powodu deficytu pracowników? Przygotowaliśmy listę zawodów, w których zapotrzebowanie na fachowców jest obecnie największe.

Reklama

Szczegółowe dane na temat lokalnego rynku pracy prezentuje Barometr Zawodów. Opiera się on na opinii ekspertów, którzy na przełomie III i IV kwartału każdego roku spotykają się i analizują sytuację w poszczególnych zawodach. Badanie przeprowadzane jest na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Barometr Zawodów dzieli się na trzy części: deficyt poszukujących pracy, równowaga popytu i podaży oraz nadwyżka poszukujących pracy. Eksperci debatowali na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2020 r., prognozując sytuację w 2021 r. Nie wiedzieli oczywiście, jaka będzie sytuacja w gospodarce choćby z różnego typu obostrzeniamim, jakie branże będa się rozwijać, a jakie pogrążą się w kryzysie.

W zestawieniu zawodów na terenie powiatu kutnowskiego znalazło się kilka branż, gdzie widoczny jest deficyt osób poszukujących pracy. Jedną z nich są nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz nauczyciele praktycznej nauki zawodu.

Na rynku pracy w Kutnie i okolicach brakuje również wykwalifikowanych magazynierów, a także rzemieślników: cieśli, stolarzy, dekarzy i, blacharzy.

Ponadto pracodawcy poszukują , murarzy i tynkarzy, monterów instalacji budowlanych, mechaników maszyn i urządzeń, spawaczy i pracowników poligraficznych. Niedobory kadrowe zauważa się też wśród pielęgniarek i położnych oraz w służbach mundurowych. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy