Reklama

Reklama

Prace idą pełną parą! Trwa budowa Zielonej Osi Miasta [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Największa od lat inwestycja turystyczno-rekreacyjna w Kutnie nabiera rozpędu. Prace nad Zieloną Osią widać obecnie w różnych częściach miasta, m.in. w Parku nad Ochnią czy na ulicy Łąkoszyńskiej. Zobaczcie, co już udało się zrobić, a co jeszcze przed nami.

Reklama

Krótkim filmem z przebiegu prac podzielił się w mediach społecznościowych kutnowski Urząd Miasta. Jak zaznaczają przedstawiciele magistratu, Zielona Oś to inwestycja w ekologię, turystykę, sport i rekreację. 

- To prawie 6 km ścieżki rowerowej od ulicy Barei do ulicy Metalowej. Oprócz tego: pumptrack, skatepark, boiska do siatkówki plażowej, plaża, kładka widokowa na rzece Ochni. Nie zabraknie oczywiście nasadzeń nowych drzew, tysięcy kwiatów i krzewów w rozarium i mini ogrodzie botanicznym - informuje Urząd Miasta.

Aktualnie trwa budowa ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż wałów przy rzece Ochni na odcinku między ulicami Mickiewicza i 1 Maja, a także przy wejściu do Parku nad Ochnią od strony ulicy Troczewskiego oraz w ciągu ulicy Łąkoszyńskiej.

Sporo dzieje się też w samym Parku nad Ochnią. Instalowane są tam przyłącza eneregetyczne i sanitarne, powstaje też budynek Punktu Informacji Turystycznej.

Zielona Oś Miasta kosztować będzie prawie 31 mln zł. Ponad 24 mln pochodzą z dofinansowania zewnętrznego. Zakończenie inwestycji planowane jest na początek 2024 roku.

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajdziecie kilka zdjęć z przebiegu prac oraz wizualizacje Zielonej Osi. Poniżej zamieszczamy natomiast film opublikowany przez Urząd Miasta. 

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy