Reklama

Pracowite lato strażaków

Opublikowano:
Autor:

Pracowite lato strażaków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za oknami mamy już jesień, więc czas podsumować aktywność wakacyjnych miesięcy. Te dla druhów z OSP Żychlin nie należały do najspokojniejszych - liczby mówią same za siebie.

- Okres letni dla naszej jednostki nie oznacza wakacji, przeciwnie - w tym roku był wyjątkowo pracowity. W tym czasie nasza jednostka zanotowała 74 wyjazdy alarmowe do zdarzeń, w tym tylko 23 dotyczyły działań przy pożarach, reszta to zagrożenia miejscowe. Nasi druhowie 24 razy wyjeżdżali usuwać gniazda owadów błonkoskrzydłych, obsługiwali 6 zdarzeń medycznych i 4 wypadki drogowe, odnotowano również 2 fałszywe zgłoszenia - piszą na swojej stronie strażacy z OSP Żychlin.

Praca strażaka, czy to zawodowego czy ochotnika to nie tylko działania ratowniczo-gaśnicze. W ciągu ostatnich miesięcy druhowie z Żychlina zabezpieczali 7 imprez masowych, 6 razy wyjeżdżali ze ścianką wspinaczkową, przeprowadzili 6 zbiórek gospodarczych i szkoleniowych oraz wyjeżdżali na szkolenia specjalistyczne. Kilku z nich zdobyło także nowe kwalifikacje. 3 strażaków uzyskało certyfikaty ratownictwa technicznego, 2 uzyskało uprawnienia kierowcy-konserwatora pojazdów i sprzętu ratowniczego, a 1 uzyskał uprawnienia Kierujących Działaniami Ratowniczymi.

Jak dodają, aktywna była również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która czynnie uczestniczyła w zbiórkach szkoleniowo-gospodarczych, wyjazdach ze ścianką wspinaczkową oraz przeprowadziła 10 samodzielnych zbiórek szkoleniowych.

- Te liczby mówią same za siebie i najlepiej ukazują aktywność i zaangażowanie naszych druhów i młodzieży z MDP. Przed nami okres jesienno-zimowy, który stawia przed nami kolejne wyzwania. Dziękujemy za wszelką pomoc i zainteresowanie mieszkańców naszego miasta, którzy zawsze z sympatią spoglądają i machają w kierunku naszych wozów bojowych - piszą druhowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE