Reklama

Reklama

Pracowity koniec roku strażaków z OSP Żychlin. Druhowie podsumowują swoje działania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSP Żychlin

Pracowity koniec roku strażaków z OSP Żychlin. Druhowie podsumowują swoje działania - Zdjęcie główne

Pracowity koniec roku strażaków z OSP Żychlin. Druhowie podsumowują swoje działania | foto OSP Żychlin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ochotnicza Straż Pożarna w Żychlinie podsumowuje ostatnie podjęte w minionym już roku interwencje. Ten czas był dla nich wyjątkowo pracowity.

Reklama

Ostatnie dni nie należały do spokojnych dla strażaków z OSP Żychlin. 29 grudnia o godz. 01:53 jeden z zastępów został zadysponowany na osiedle Traugutta w Żychlinie, gdzie według zgłoszenia doszło do zalania mieszkania. Woda miała lecieć z wyższego piętra, gdzie niestety nie zastano właściciela.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że treść zgłoszenia była prawdziwa. Zadaniem naszych strażaków była pomoc w wylewaniu wody w zalanego mieszkania (aby nie zalewać kolejnych lokatorów). Kierujący działaniem wydał zakaz użytkowania prądu w mieszkaniu do czasu sprawdzenia instalacji przez elektryka. Na miejscu działaliśmy wraz z policjantami z naszego miasta - relacjonują druhowie. 

Działania trwały około 1,5 godziny.

To jednak nie ostatnia interwencja tej nocy. Około godz. 5:20 do dyżurnego kutnowskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w przedziale pociągu relacji Świnoujście - Warszawa na stacji PKP w Pniewiu.

- Naszym zadaniem miała być pomoc w ewakuacji przeniesieniu jednego składu do drugiego. Jak się okazało, nasza pomoc nie była potrzebna, ponieważ pociąg zatrzymał się w innym miejscu (znacznie oddalonym) niż opisywała to osoba zgłaszająca - dodaje OSP Żychlin.

Na miejsce zadysponowano również strażaków z Kutna i Pniewa. Działania służb trwały łącznie około 1,5 godziny.

Jedna z ostatnich interwencji podjętych przez OSP Żychlin to pożar pustostatnu w sylwestrową noc. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, a sytuację udało się szybko opanować.

Korzystając z okazji, strażacy podsumowali również święta Bożego Narodzenia na terenie gminy Żychlin. 

- Nikt nie został oderwany od świątecznego stołu, nie braliśmy udziału w poważnych zdarzeniach. Jedynie w wigilię o godz. 12:16 zostaliśmy zadysponowani na ul. Narutowicza, gdzie zgłaszający wyczuwał zapachu gazu na klatce schodowej. Zgłoszenie potwierdziło się, a po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że powodem niepokojącego zapachu była szmatka leżąca na klatce schodowej. Prawdopodobnie ktoś przetarł nią pozostałości po zmianie butli gazowej - opisują strażacy.

Info: OSP Żychlin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy