Reklama

Prawie 60 wiatraków znajduje się w powiecie kutnowskim

Opublikowano:
Autor:

Prawie 60 wiatraków znajduje się w powiecie kutnowskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O problemach mieszkańców naszego regionu związanych z bliskością elektrowni wiatrowych informowaliśmy niejednokrotnie. Na hałas, migotanie czy spadek wartości nieruchomości narzekają m.in. mieszkańcy gmin Krzyżanów i Dąbrowice.Widmo podobnych uciążliwości zajrzało ostatnio w oczy tych, którzy mieszkają w gminie Bedlno. Wiele jednak wskazuje na to, że w tym miejscu elektrowni wiatrowych nie będzie, bo Samorządowe Kolegium Odwoławcze w całości uchyliło decyzję środowiskową wójta gminy, o czym pisaliśmy TUTAJ.Postanowiliśmy sprawdzić, ile wiatraków znajduje się na terenie powiatu kutnowskiego.

Jak poinformował nas Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie, w sumie w naszym powiecie wydano 58 pozwoleń na budowę wiatraków. Najwięcej z nich znajduje się tam, gdzie mieszkańcy najgłośniej mówią o swoich problemach związanych z sąsiedztwem elektrowni wiatrowych. W gminie Krzyżanów usytuowanych jest 16 wiatraków, natomiast gminie Dąbrowice jest ich 13.

Właśnie w zachodniej części powiatu kutnowskiego elektrowni wiatrowych jest najwięcej. Obok Dąbrowic, kolejnych 9 wiatraków mamy w gminie Nowe Ostrowy oraz 3 w gminie Krośniewice.

Kolejne turbiny postawione są w gminach Strzelce (10), Oporów (4), Bedlno (2) oraz Kutno (1).

- Aktualnie zawieszone są postępowania w sprawie wydania pozwoleń na budowę 4 turbin wiatrowych w gminie Bedlno, 10 w gminie Krzyżanów i 5 w gminie Kutno – informuje Jacek Saramonowicz.

Z informacji uzyskanej od starostwa wynika, że średnia odległość wiatraków od najbliższych zabudowań waha się od 500 metrów do jednego kilometra. Właśnie ten fakt budzi najwięcej kontrowersji wśród tych, którzy mieszkają w pobliżu farm wiatrowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE