Reklama

Reklama

Prawie pół miliona złotych strat, prokuratura szuka piromana! „Wszystko analizujemy”

Opublikowano: pt, 6 mar 2020 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym tygodniu informowaliśmy o strachu mieszkańców gminy Bedlno związanym z serią pożarów (KLIK). Policja szuka podpalacza i apeluje do mieszkańców, tymczasem prokuratura analizuje materiał dowodowy.

Reklama

Policja i prokuratura robią wszystko, by namierzyć piromana grasującego w gminie Bedlno. Dodajmy, że śledczy liczą na pomoc mieszkańców zapewniając przy tym anonimowość. Każda informacja jest cenna.

Tymczasem Krzysztof Kopania z prokuratury okręgowej w Łodzi dzieli się faktami dotyczącymi serii podpaleń w gminie Bedlno.

- Od kwietnia 2019 roku w gminie Bedlno doszło do 10 pożarów w wyniku których spaleniu uległy pustostany bądź pomieszczenia, w których przechowywana jest słoma. We wszystkich tych przypadkach były prowadzone postępowania karne w większości zakończone decyzją o umorzeniu z uwagi na niewykrycie sprawcy - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Łodzi.

W toku pozostają natomiast dwa postępowania łączące się ze zdarzeniami do których doszło w lutym br.

- W jednym przypadku pokrzywdzony ocenił straty na 450 tys. zł co zrodziło konieczność wszczęcia śledztwa. Nadzoruje je prokuratura rejonowa w Kutnie. Niezależnie od postępowań, które pozostają w toku, trwają analizy wszystkich wcześniej zakończonych spraw. Chcemy wyszukać punkty wspólne i odnaleźć te elementy, które mogą przybliżyć nas do ustalenia sprawcy bądź sprawców tych podpaleń – kończy K. Kopania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)