Reklama

Prawko w Kutnie? Prezydent nie mówi "nie"

Opublikowano:
Autor:

Prawko w Kutnie? Prezydent nie mówi "nie" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezydent Zbigniew Burzyński rozważa utworzenie w Kutnie ośrodka ruchu drogowego lub punktu egzaminacyjnego. Pozwalają na to nowe przepisy. Przyszli kierowcy liczą, że już wkrótce będą mogli ubiegać się o prawko w rodzimym mieście, a miasto zyska na statusie.fot. Kursanci z naszego miasta marzą o tym, by zdawać egzaminy w Kutnie.

W tej chwili kandydaci na kierowców muszą robić prawo jazdy w Płocku lub Skierniewicach. Uważają jednak, że najlepiej jeździ się po rodzimym mieście, w którym zna się wszystkie zakamarki.

- Tak byłoby po prostu wygodniej. Zaoszczędziłoby się czas i pieniądze - mówi Martyna Kwapisz, która egzamin na prawo jazdy zdawać będzie w Płocku.

Sławomir Bielecki, właściciel auto szkoły, uważa, że utworzenie ośrodka ruchu drogowego w Kutnie miałoby sporo zalet.

- Kilka tysięcy mieszkańców powiatu, którzy robią co roku kurs na prawo jazdy, zostawiałoby pieniądze w Kutnie. W tej chwili na mieszkańcach powiatu zarabiają sąsiednie miejscowości. Zresztą pewnie i łodzianie przyjeżdżaliby do naszego miasta, bo u nich o prawko jest trudno - mówi pan Sławomir.

Decyzja o uruchomieniu takiego ośrodka w Kutnie należeć będzie do marszałka województwa. Urzędnicy twierdzą jednak, że piłeczka jest po stronie miasta.

- Jeśli ośrodki egzaminowania będą tworzone i finansowane przez miasta prezydenckie, to przeprowadzanie egzaminów jest możliwe - informuje Joanna Blewąska, rzecznik prasowy marszałka województwa łódzkiego.

Prezydent Zbigniew Burzyński nie mówi "nie".

- Obecnie gromadzimy informacje dotyczące niezbędnego zaplecza technicznego wymaganego do przeprowadzenia egzaminów teoretycznych i praktycznych na kategorię B. Utworzenie ośrodka lub punktu egzaminacyjnego w Kutnie jest możliwe, ale uzależnione od wysokości środków finansowych koniecznych do realizacji tego zadania, jak również od możliwości pozyskania wsparcia finansowego ze strony województwa - zaznacza włodarz Kutna.

Zdaniem kutnian jeśli ośrodek powstanie będzie to obok strefy największy sukces władz.

- Miasto zyska na statusie, a kutnianie wreszcie będą mogli zdawać prawko u siebie w mieście. Ta sprawa ma ogromne znaczenie dla wizerunku miasta wśród młodych ludzi - mówi jeden z kursantów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE