Reklama

Reklama

„Prawo z ludzką twarzą” - spotkanie prof. dr. hab. Tomasza Koncewicza z uczniami

Opublikowano: śr, 21 gru 2016 09:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica, ZSZ nr 2 im. dra A. Troczewskiego, Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego oraz I LO i II LO wzięli udział w spotkaniu z prof. dr. hab. Tomaszem Koncewiczem na temat: „Prawo z ludzką twarzą – o mitach, marzeniach i rzeczywistości”. Profesor Koncewicz przybył na zaproszenie Artura Gieruli.- Spotkanie było bogate w nowe wiadomości – mówi Martyna Stasiak, uczennica klasy II D ZS nr 1 im. St. Staszica – Przyjazna atmosfera, komunikatywność pana Profesora oraz przekazane wiadomości uczyniły to spotkanie interesującą formą edukacji prawnej. Uważam, że wyszłam z tego wykładu z nowym doświadczeniem, pewniejsza swoich praw i obowiązków, wiem o wiele więcej niż wcześniej. W dzisiejszych czasach ważna jest odpowiedzialność za nasz wszystkich, asertywność w relacji z władzą – o tym mówił prof. Tomasz Koncewicz.

Reklama

Prof. dr hab. Tomasz Koncewicz wykłada na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, jest kierownikiem Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej. Jest absolwentem prawa Uniwersytetu w Edynburgu, a w roku akademickim 2015/2016 był Fulbright Visiting Professor w Berkeley Law School w Kalifornii (USA).

Jak sam siebie określa jest również „enfant terrible” polskiego prawa, z racji prezentowanych poglądów w zakresie stosowania prawa oraz jednoczesnego pozostawania czynnym w zawodzie adwokata.

W podsumowaniu uczniowie ZS nr 3 i ZS nr 1 zadali pytania: Czy we współczesnym świecie praworządność ma znaczenie? Jakie powinno być prawo, aby było dobre? Dlaczego w prawie są luki? Jaka jest rola prawa we współczesnym państwie? Jakie są problemy polskiego wymiaru sprawiedliwości? Z jakich powodów jego społeczna ocena jest tak niska?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)