Reklama

Reklama

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński żegna uczniów jednej ze szkół. Rozpoczynają się wakacje [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zakończył się – przez pandemię bardzo nietypowy – rok szkolny 2020/2021. Uczniowie żegnają się z nauczycielami i rozpoczynają wakacje. Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński odwiedził jedną ze szkół by osobiście pogratulować absolwentom, którzy od września będą kontynuowali edukację w szkołach średnich.

Reklama

Rok szkolny z pandemią w tle

Prezydent Kutna odwiedził Szkołę Podstawą nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Dziś rano odbyło się tam pożegnanie uczniów, którzy przez ostatnie lata uczęszczali do tej placówki. W uroczystości uczestniczyli także rodzice, oraz oczywiście rada pedagogiczna.

Zbigniew Burzyński zwracając się do uczniów podkreślał, że przez pandemię zakończony rok szkolny był bardzo trudny dla wszystkich – dzieci i młodzieży, nauczycieli, oraz rodziców. 

- Przez długi czas nie mogliście być tu, gdzie wasze miejsce, gdzie czujecie się dobrze, gdzie macie towarzystwo kolegów i koleżanek, gdzie czas inaczej upływa, gdzie odbiór wiedzy jest inny niż poprzez naukę zdalną. Daliście radę, kończymy ten rok szkolny, wy kończycie szkołę podstawową i będziecie kontynuowali naukę. Życzę wam studiów, żebyście zdobywali wysokokwalifikowane zawody i żebyście wracali do Kutna. Warto, bo miasto się rozwija i mimo różnych problemów będzie się rozwijało – mówił Zbigniew Burzyński.

„Wkraczacie w nowy okres życia”

Dyrektor SP nr 6 dziękowała młodzieży za ich trud włożony w naukę i zaznaczała, że od dziś powoli rozpoczyna się ich podróż w coraz doroślejsze życie. Apelowała, by bez strachu patrzyli w przyszłość, ponieważ są doskonale przygotowani do podjęcia nowych wyzwań. Dodała, że ostatnie lata przyniosły dziesiątki wspomnień dla całej społeczności „Szóstki”

- Drodzy absolwenci, to z Waszego powodu nasze spotkanie ma charakter historyczny. Dzieje się tak z jednej strony dlatego, że spotykamy się tu w takim gronie po raz ostatni i lata spędzone w tej szkole za chwilę staną się historią. Z drugiej strony wkraczacie w nowy okres Waszego życia i jest to początek nowego dla Was czasu. Rozstania zawsze są trudne zwłaszcza, gdy żegnają się ludzie, którzy przez osiem a nawet dziewięć lat tworzyli jeden zespół – mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie, Anita Lemańska.

Tradycyjnie w trakcie uroczystości uhonorowano i podziękowano uczniom, którzy najmocniej wyróżniali się na przeróżnych płaszczyznach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy