Reklama

Reklama

Wiceminister Rzymkowski wręcza nauczycielom najwyższe odznaczenia, dyrekcja docenia uczniów. Święto w kutnowskim liceum [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 24 cze 2021 12:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To historyczny dzień dla całej społeczności I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie. Nauczyciele z tej placówki odebrali odznaczenia Komisji Edukacji Narodowej. Przy okazji nagrodzono najlepszych uczniów.

Reklama

W dzisiejszej uroczystości uczestniczyli m.in.: wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, łódzki kurator oświaty Waldemar Flajszer, wicestarosta kutnowski Marek Jędrzejczak, dyrektor wydziału edukacji starostwa powiatowego w Kutnie Iwona Kaca, a także nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, oraz pracownicy niepedagogiczni „Dąbrowszczaka”.

Odznaczenia z rąk wiceministra

- W imieniu ministra edukacji i nauki mam zaszczyt wręczyć najwyższe odznaczenie resortowe nauczycielom tego najlepszego liceum w Kutnie – mówił przed uroczystością wiceminister edukacji i nauki, Tomasz Rzymkowski.

Medalami Komisji Edukacji Narodowej zostali odznaczeni: Ewelina Walczak (j. polski), Wojciech Ladorudzki (matematyka), Jerzy Sobol (informatyka). 

- Powiedziałem, że to największa nagroda w karierze nauczyciela. Ale nie mam na myśli samego medalu, chociaż on jest takim rzeczowym dowodem uznania. Mam na myśli także to, że młodzi ludzie, społeczność szkolna – klaszcze, wstaje, docenia tych, którzy na co dzień wymagają. Zazwyczaj klaszczemy wtedy, kiedy jest fajnie, radośnie, bo dzieje się coś miłego. Mało jest takich sytuacji w których oklaskujemy ludzi, którzy od nas wymagają – mówił dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, Przemysław Zawadzki.

Zdaniem dyrektora placówki, taka postawa młodzieży jest dowodem na szacunek, jakim cieszą się nauczyciele, którzy w ten sposób zostali nagrodzeni nie tylko przez ministerstwo, ale także (a może przede wszystkim) przez swoich uczniów.

Nietypowy rok szkolny zwieńczony nagrodami

Następnym punktem dzisiejszej uroczystości było wręczenie nagród książkowych dla uczniów za osiągnięcia naukowe oraz zaangażowanie i działalność na rzecz szkoły.

Przy tej okazji Tomasz Rzymkowski zauważa, że miniony rok szkolny nie był łatwy z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne. Dodaje, że tym bardziej na uznanie zasługuje fakt, że bardzo duża grupa licealistów z I LO osiągnęła dobre wyniki – nie tylko naukowe.

- Blisko 1/3 uczniów „Dąbrowszczaka” jest wyróżniona za różne aktywności, nie tylko naukowe, ale także sportowe czy społeczne. Tym bardziej miło mi uczestniczyć w wydarzeniu, w którym społeczność szkolna podsumowuje ten rok szkolny – mówił T. Rzymowski.

- Nie byłoby tej szkoły, nie byłoby tej radości w szkole, tej pasji, gdyby nie wasza obecność. Ogromne brawa i ogromne oklaski dla was – zwracał się do uczniów dyrektor I LO.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy