Reklama

Reklama

Bezpłatne autobusy dla dzieci i młodzieży w Kutnie? Miasto podjęło decyzję

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Kutno

Bezpłatne autobusy dla dzieci i młodzieży w Kutnie? Miasto podjęło decyzję - Zdjęcie główne

Bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży. Kiedy taka możliwość w Kutnie? | foto UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od września br. dzieci i młodzież pojadą bezpłatnie autobusami MZK Kutno. Do tej pory taką możliwość mieli tylko najmłodsi, do 4 roku życia.

Reklama

Od początku przyszłego roku szkolnego dzieci i młodzież z Kutna wreszcie będzie miała okazję poruszać się komunikacją miejską za darmo. Może to być duże ułatwienie dla uczniów, którzy często używają miejskich środków transportu, by dostać się do szkół. Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński przygotowuje w tej sprawie odpowiednie zarządzenie. Więcej informacji ukaże się niedługo.

Przypomnijmy, że dotychczas bezpłatny przejazd autobusem w naszym mieście był możliwy tylko m.in. dla dzieci do 4 roku życia, seniorów powyżej 70 lat, posłów i senatorów RP, osób niewidomych oraz niepełnosprawnych. Pełną listę osób uprawnionych do bezpłatnego poruszania się kutnowską komunikacją miejską można znaleźć tutaj.

Warto wspomnieć, że coraz więcej miast w całej Polsce decyduje się na podobne rozwiązanie. Bezpłatne kursy dla dzieci w poszczególnych miejscowościach różnią się jednak od siebie dopuszczonym do tej ulgi przedziałem wiekowym. 

W Warszawie, Poznaniu i Płocku darmowe przejazdy komunikacją miejską przysługują uczniom szkół podstawowych. W Gdańsku natomiast z takiej możliwości mogą skorzystać osoby od 4 aż do 24 roku życia.  Za to Gorzów Wielkopolski i Tychy wprowadziły  bezpłatne autobusy i tramwaje dla młodzieży do 16 roku życia. To oczywiście nie cała lista miast z tym udogodnieniem. Jest ich znacznie więcej, a już niedługo dołączy do nich także Kutno. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy