Reklama

PRL wiecznie żywy...

Opublikowano:
Autor:

PRL wiecznie żywy... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że żychlińskie ulice jeszcze nadal nosić nazwy komunistycznych działaczy. Choć o wstydliwej wizytówce Żychlina przypominającej o czasach PRL-u mówi się od dawna, władze nie kwapią się do rychłych zmian.fot. Janina Felczak uważa, że ulice upamiętniające komunistycznych działaczy chluby nie przynoszą.

W Żychlinie PRL wiecznie żywy, chciałoby się rzec. Marchlewskiego, Waryńskiego czy Hanki Sawickiej, to tylko niektóre z nazw ulic, które upamiętniają komunistycznych działaczy. A to zdaniem mieszkańców chluby nie przynosi.

- Czasy komuny już dawno minęły. Wypadałoby w końcu zmienić nazwy tych ulic. Mamy przecież tylu znanych żychlinian, jak choćby świętej pamięci księdza Romana Indrzejczyka, których moglibyśmy godnie uhonorować - uważa żychlinianka Janina Felczak.

Problemy nie widzi jednak, Grzegorz Ambroziak, burmistrz Żychlina.

- Zmiana nazw tych ulic w tym, czy przyszłym roku jest mało prawdopodobna. Rozumiem, że patroni ulic o wątpliwej reputacji mogą zniechęcać, ale proszę mi wierzyć, że sen z powiek spędzają nam obecnie inne sprawy związane z zarządzaniem gminy w okresie recesji - wyjaśnia Ambroziak.

Jest jedna szansa na uhonorowanie ks. Romana Indrzejczyka, który zginął w katastrofie Tupolewa pod Smoleńskiem.

- To postać, którą należy na pewno godnie uhonorować - dodaje burmistrz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE