Reklama

Reklama

Problemy mieszkańców powiatu kutnowskiego. "Staramy się, żeby dzisiaj wszystko wróciło do normy" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 7 gru 2021 12:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj informowaliśmy o problemach w dostawach wody w kilku miejscowościach powiatu kutnowskiego. Wciąż trwa usuwanie awarii, możliwe, że w ciągu najbliższych godzin wszystko wróci do normy.

Reklama

W Gminie Łanięta doszło do dość powszechnej awarii z którymi co jakiś czas mierzą się mieszkańcy Kutna i w innych miejscach powiatu. Problemy rozpoczęły się w weekend. O sprawie poinformowali nas nasi Czytelnicy, mieszkańcy byli także informowani o problemach w urzędowych komunikatach.

- W miejscowości Suchodębie doszło do awarii. Pękła tam rura, jesteśmy w trakcie jej naprawy. Myślę, że wszystko potrwa do późnych godzin popołudniowych – mówi wójt Gminy Łanięta, Tomasz Szczęsny.

Dowiadujemy się także, że uszkodzona rura miała już swoje lata co było jednym z powodów awarii. Obecni na miejscu pracownicy zapewniali nas, że robią wszystko by sytuacja szybko wróciła do normy.

Właściciel nieruchomości na której doszło do awarii zgłosił ją w sobotę. Potwierdza, że awaria jest dość poważna, ale podobnie jak wójt i pracujący na miejscu robotnicy ma nadzieję, że problemy szybko się skończą.

- Jest to kłopot, bo na przykład nie mamy jak zrobić prania. Wodę mamy z przerwami. Kiedy jest to nabieramy jej zapas. Musimy się jakoś przemęczyć – mówi jedna z mieszkanek.

Mieszkańcy mówiąc o problemach podkreślają, że są cierpliwi i ze zrozumieniem podchodzą do tej sytuacji.

Przypomnijmy, że w związku z awarią problemy w dostawach wody dotyczą kilku miejsc w Gminie Łanięta. Konkretnie chodzi o Suchodębie, Klonowiec Wielki, Chruścinek, Chrosno, Bronisławów, Świeciny, Świecinki, Łanięta (od marketu Dino w kierunku Suchodębia).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)