Reklama

Reklama

Problemy ze śmieciami na kutnowskich cmentarzach? Pojawił się pomysł ustawienia specjalnych koszy

Opublikowano: pt, 20 maj 2022 13:00
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Problemy ze śmieciami na kutnowskich cmentarzach? Pojawił się pomysł ustawienia specjalnych koszy  - Zdjęcie główne

Czy na kutnowskich cmentarzach pojawią się kosze do selektywnej zbiórki odpadów? | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przepełnione kontenery na śmieci, a w nich zwiędłe i wyblakłe kwiaty, potłuczone znicze, plastikowe torebki, wazony czy wkłady z roztopionym woskiem. Takie obrazki widział na cmentarzach chyba każdy z nas. Czy jednak faktycznie musi to tak wyglądać? Jeden z kutnowskich radnych postanowił wyjść z inicjatywą, która ma pomóc w segregacji odpadów na nekropoliach. Jak do tego pomysłu odniesie się prezydent miasta?

Reklama

Radny Robert Stępniewski wystosował interpelację do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, w której postuluje ustawienie koszy do selektywnej segregacji śmieci na kutnowskich cmentarzach.

Radny zwrócił uwagę, że na mapie Polski znajduje się już wiele miast, które zdecydowały się na taki krok. Jak sprawdziliśmy, są to m.in. Gorzów Wielkopolski czy Gdańsk.

- Każdego roku na cmentarzach powstają tony śmieci. Wyrzucamy wypalone znicze, baterie, zwiędnięte wiązanki kwiatów czy stroiki wykonane z tworzyw sztucznych, niestety do jednego pojemnika. To, gdzie wyrzucimy odpady, ma duże znaczenie, lecz żeby to robić trzeba mieć gdzie. Prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów jest działaniem na rzecz ochrony środowiska, na rzecz ochrony Ziemi. Wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni. Każdy odwiedzający cmentarze może również poprawnie segregować odpady i oddzielić bioodpady od plastiku, szkła czy baterii – pisze w interpelacji Robert Stępniewski.

Do pisma załączono również grafikę, obrazującą, w jaki sposób powinno się segregować odpady na cmentarzach. Zobaczycie ją poniżej.

- Ogólnie warto takie tablice pokazujące prawidłową segregację śmieci wieszać na wiatach śmietnikowych, o których już wcześniej pisałem, niestety do tej pory żadnej nie powieszono – dodaje radny.

Jak do sprawy odniesie się prezydent Kutna? O odpowiedzi z pewnością poinformujemy.

A co Wy sądzicie o takim pomyśle? Myślicie, że tego typu rozwiązanie coś zmieni?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy