Reklama

Reklama

Program "Dobry start": wpłynęło już milion wniosków. Jak to wygląda w Kutnie?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już milion wniosków złożyli rodzice i opiekunowie w ramach programu "Dobry start". Termin ich składania mija 30 listopada, pamiętajmy jednak, że da się to zrobić tylko drogą elektroniczną. Ile wniosków wpłynęło już do ZUSu w powiecie kutnowskim?

Reklama

Ile wniosków już wpłynęło?

- W województwie łódzkim od 1 do 12 lipca złożono ponad 57 tys. wniosków o 300 plus,  obejmujących świadczeniem 79,5 tys. dzieci. W samej Łodzi złożono 15,5 tys. wniosków na 20,5 tys. dzieci – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

W powiecie kutnowskim do tej pory złożono prawie 2,5 tys. wniosków obejmujących pomocą 3469 dzieci. 

- Wnioskami o świadczenie "300 plus" od 1 lipca w ramach programu "Dobry start" objętych zostało blisko 1,5 miliona dzieci. Zainteresowanie programem jest duże, widzimy to w statystykach ZUS - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS odnosząc się do miliona złożonych wniosków w całej Polsce.

Co zrobić, aby otrzymać świadczenie?

Przypomnijmy, że w tym roku wniosek o świadczenie "Dobry start" można złożyć tylko drogą elektroniczną, obsługą całego procesu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a wypłata środków odbywać się będzie wyłącznie na rachunki bankowe. Można to zrobić  za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu [email protected]

Na złożenie wniosku mamy czas jeszcze do końca listopada. Świadczenie z programu "Dobry start" przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

Problemy ze złożeniem wniosku

ZUS obsługuje specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia "300 plus". Działa ona od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. 

Wszystkie osoby, które mają problem z poprawnym złożeniem wniosku przez internet mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS. Specjalne punkty uruchomiono m.in. w wybranych placówkach Poczty Polskiej, urzędach gmin i placówkach KRUS. Informacje na temat dyżurów ZUS, można znaleźć na stronie zus.pl, w zakładce Dobry Start.

W Kutnie z pomocy w sprawie składania wniosków można skorzystać już w tę środę (14 lipca) w Urzędzie Pocztowym nr 1 na ul. Zamoyskiego 4, w godzinach 15:30 – 17:00. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE