Reklama

Prokurator prześwietli radę gminy

Opublikowano:
Autor:

Prokurator prześwietli radę gminy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nowy rok rozpoczął się od niemiłej niespodzianki dla włodarzy Krośniewic. Prokuratura z Łęczycy wszczęła postępowanie ws. jednej z uchwał rady gminy dotyczącej kar finansowych za korzystanie z sieci wodociągowych bez zawarcia umowy. - Rada podejmując taką uchwałę złamała prawo - twierdzi prokurator prowadzący sprawę. Burmistrz twierdzi, że cała sprawa jest mocno nadmuchana.

Sprawa wynikła przy okazji standardowego przeglądu urzędowych dokumentów.

- Skontrolowaliśmy urzędy znajdujące się w naszej jurysdykcji. Niepokój wzbudziły zapisy w jednej z uchwał rady gminy Krośniewice - mówi Przemysław Pokora z łęczyckiej prokuratury.

Konkretnie chodzi o zapis dotyczący kar finansowych za korzystanie z sieci wodociągowych bez zawarcia umowy. Sankcje, jakie gmina chciała narzucić mocą uchwały sięgały 5 tys. złotych.

- Rada podejmując taką uchwałę łamie prawo. Nie ma mowy o tym, by gminne rozporządzenia ustalały odpowiedzialności za przestępstwa. Tego typu przepisy reguluje ustawa - wyjaśnia prokurator Pokora.

Władze Krośniewic odpierają zarzuty twierdząc, że skarga jest bezzasadna, gdyż uchwała została uchylona.

- Uważamy, że skarga prokuratora nie zasługuje na uwzględnienie, gdyż ustawa, którą zaskarżają śledczy została uchylona. Nasz radca prawny będzie rozpatrywał możliwe działania z naszej strony - mówi burmistrz Julianna Herman.

Sprawa trafiła do sądu administracyjnego, który oceni, która ze stron ma rację.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE