Reklama

Prokuratura składa zażalenie. Włoch wróci do aresztu?

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura składa zażalenie. Włoch wróci do aresztu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prokuratura Regionalna w Łodzi nie zgadza się z decyzją sądu, który ustanowił poręczenie majątkowe dla Włocha, właściciela kutnowskiej ubojni. Mężczyznie postawiono zarzuty prania brudnych pieniędzy, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz oszustwa podatkowe. Prokuratura wnioskowała o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego postulatu, jednocześnie zostawił furtkę dla oskarżonego w postaci kaucji.

- W stosunku do tej osoby sąd przewidział możliwość uchylenia aresztowania po wpłacie poręczenia majątkowego w wysokości 10 mln zł – mówił w czwartek Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej.

Włoch wpłacił kaucję i opuścił areszt. Prokuratura od razu informowała o tym, że jej zdaniem ustanowienia poręczenia majątkowego to błędna decyzja sądu i zapowiedziała złożenie zażalenia. Dziś złożyła odpowiednie dokumenty.

- Sąd musi niezwłocznie zwołać posiedzenie i rozpatrzeć nasze zażalenie. Jeśli sąd przychyli się do naszego wniosku, niewykluczone, że Włoch najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie – mówi Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE