Reklama

Protesty w Kutnie przybierają na silne. Do prezydenta wpływają pierwsze pisma

Opublikowano:
Autor:

Protesty w Kutnie przybierają na silne. Do prezydenta wpływają pierwsze pisma - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Działacze Koalicji Obywatelskiej biorący udział w kutnowskich protestach sprzeciwiających się zaostrzeniu prawa aborcyjnego składają pisma do prezydenta naszego miasta, Zbigniewa Burzyńskiego.

Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk zwróciła się do prezydenta Kutna z pismem w którym wnioskuje do włodarza o dołączenia do oświadczenia "Tak! Samorządy dla Polski".

- W związku z bulwersującym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego wydanym w sprawie Polek
do przerywania ciąży, od 22 października na terenie całego kraju, dochodzi do masowych protestów – pisze Martyna Stasiak.

Zauważa, że mieszkańcy Kutna również włączyli się w ogólnopolskie protesty.

- Biorąc pod uwagę, że prawo do protestu i możliwości wyrażenia sprzeciwu jest podstawowym prawem człowieka zagwarantowanym w Konstytucji, a w obecnym czasie, w dobie pandemii regularnie ograniczanym przez rząd, chciałabym prosić o wsparcie mieszkańcom naszego miasta, którzy wyrażają swój sprzeciw wobec wcześniej wspomnianego wyroku. Panie Prezydencie, czas dołączyć – apeluje M. Stasiak.

Również Patryk Barański, sekretarz Młodych Demokratów, złożył pismo na biurko prezydenta Kutna. Wnioskuje w nim o nie sprzątanie zniczy z ulic miasta do końca trwających protestów.

- W związku z haniebnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który niestety stał się instytucją zależną od partii rządzącej i skazał wszystkie kobiety na terenie całej Rzeczpospolitej na brak wyboru nawet w warunkach bezpośredniego zagrożenia życia. Skutkiem skandalicznej decyzji są protesty w całym kraju w czasie nasilającej się pandemii za co całościową odpowiedzialność bierze Prawo i Sprawiedliwość – stwierdza Patryk Barański.

Również on zauważa, że mieszkańcy Kutna licznie biorą udział w demonstracjach. Dodaje, że w ramach symbolu zapalone i zostawiane są pod biurami poselskimi parlamentarzystów z ramienia PiS znicze symbolizujące ‘’Pogrzeb Praw Kobiet’’.

- W związku z powyższym na znak protestu oraz solidarności ze słabszymi, zwracam się z prośbą o nie sprzątanie przez służby zniczy do końca trwających protestów – wnioskuje P. Barański.

Przypomnijmy, że w Kutnie od kilku dni mieszkańcy biorą udział w protestach. Wczorajsza manifestacja liczyła kilkaset osób i niemal całkowicie sparaliżowała ruch samochodów w centrum Kutna.

Na dziś zapowiedziano kolejny protest.

O odpowiedziach na wspomniane pisma na pewno poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE