Reklama

Reklama

Przebudowa skrzyżowania na Łąkoszynie dobiegła końca. Czy wszystko dopięto na ostatni guzik? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 12 paź 2021 14:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po kilku miesiąch prac, rozbudowę skrzyżowania dróg DK60/60a/92/DW702 na kutnowskim Łąkoszynie można uznać za ukończoną. Jak prezentuje się obecnie ten odcinek? Czy odpowiada oczekiwaniom mieszkańców?

Reklama

Od 26 maja na wspomnianym skrzyżowaniu kierowcy musieli liczyć się z gigantycznymi utrudnieniami, zwłaszcza, że rozpoczęła się także przebudowa wiaduktu na Józefowie. Ruch na osi północ – południe (Zgierz – Płock) odbywał się wahadłowo przy użyciu sygnalizacji świetlnych. W związku z tym, zarówno od ul. Łąkoszyńskiej, Objazdowej, Bitwy pod Kutnem i Sklęczkowskiej tworzyły się długie korki.  

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oglądał pociągi jadące pod Kutnem. Nagrał "niebezpieczną sytuację" [WIDEO/ZDJĘCIA]

Te utrudnienia miały potrwać do końca sierpnia, prace udało się jednak przeprowadzić sprawniej niż pierwotnie zakładano i w pierwszej połowie sierpnia przez skrzyżowanie kierowcy mogli przejechać już bez większych problemów. Obecnie prace można już uznać za ukończone. Na plus z pewnością wypada poprawa przepustowości skrzyżowania. Ponadto pozytywną zmianą jest wprowadzenie ciągów pieszo-rowerowych, choć w tym przypadku pojawiają się również pewne minusy. Ciągi są bowiem nieczytelne, brakuje znaków poziomych, co być kłopotliwe dla niechronionych uczestników ruchu. Niewykluczone jednak, że drobne mankamenty zostaną jeszcze skorygowane. 

Przypomnijmy, że inwestycja została zrealizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, a jej wykonawcą była firma Strabag.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)