Reklama

Przebudowa ulic na Grunwaldzie: otwarto oferty. Ceny wyższe niż zakładano

Opublikowano:
Autor:

Przebudowa ulic na Grunwaldzie: otwarto oferty. Ceny wyższe niż zakładano - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto Kutno otrzymało dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 -2019 na przebudowę ulic Jagiełły, Batorego oraz Chrobrego na odcinku ok. 1,2 km. Wczoraj otwarto oferty, które wpłynęły w przetargu.

Wniosek o dofinansowanie na przebudowę w/w ulic urząd Miasta złożył 14 września 2018 roku. Projekt zakłada modernizację w/w ulic na łącznym odcinku ok. 1,2 km. Projektowany odcinek przebiega przez ul. Jagiełły od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi do skrzyżowania z ul. Batorego, następnie przez ul. Batorego do skrzyżowania z ul. Chrobrego do końca zatoki autobusowej.

Na ten cel Miasto ma zamiar przeznaczyć kwotę w wysokości 2 015 655,22 zł. Do przetargu zgłosił się dwie firmy, obie zaproponowały jednak wyższe kwoty. Wczoraj, 1 lipca nastąpiło otwarcie ofert. W przetargu wystartowały konsorcjum firm: lider - MCC S.A, partner - Molewski Sp. z o.o. z kwotą 2 820 274,16 zł oraz konsorcjum firm: lider - Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych, partner - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Hydrobud” Paweł Złotowski, partner - Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane „Mawex” Włodzimierz Pawłowski, partner - Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „Trakt” Bobrzak, Tecław Sp.j z kwotą 2 735 099,50 zł.

- Środki, jakimi miasto może dysponować na realizację tego zadania są ograniczone - stwierdził Jacek Boczkaja, zastępca Prezydenta Miasta.

Nie wiadomo zatem, czy Miastu uda się wygospodarować środki aby dołożyć do inwestycji, czy też zostanie podjęta decyzja o drugim podejściu do przetargu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE