Reklama

Przeczytaj to przed zakupem karnisza!

Opublikowano:
Autor:

Przeczytaj to przed zakupem karnisza! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Karnisze wbrew pozorom są w modzie od wielu lat. Z czasem pojawiło się po prostu więcej ich rodzajów, wzorów i kolorów. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje kilka bardzo przydatnych informacji, które mogą nam się przydać jeszcze przed zakupieniem karniszy do swojego domu lub mieszkania. Poznaj dotąd nieznane lub ignorowane przez ciebie sekrety karniszy.

Wybierz dobry sklep z karniszami

Zanim udamy się do sklepu lub zaczniemy robić zakupy w konkretnym sklepie internetowym, powinniśmy zastanowić, czego tak naprawdę oczekujemy od naszych karniszy. Zapewne ważna jest dla nas trwałość tworzywa, estetyka oraz niezbyt wygórowana cena. Wbrew pozorom to wszystko jest możliwe, wystarczy, że zdecydujemy się na ofertę sklepu internetowego oferowanego przez firmę rolety.eu.

Najpopularniejsze rodzaje karniszy

Karnisze drążkowe

Obecnie to najpopularniejszy rodzaj karniszy, jaki można spotkać w polskich domach. Te karnisze charakteryzują się przede wszystkim tym, że drążek zostaje oparty na wspornikach. Drążek może mieć różne kształty, np. okrągły lub też kwadratowy. Przez drążek przekłada się specjalne kółka z żabkami, do których można przymocować firany lub zasłony. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że im dłuższy będzie karnisz tego typu, tym zakładanie tekstyliów będzie wymagało większej wprawy. Najlepiej też w takiej sytuacji zamontować na środku wspornik.

Karnisze szynowe

Innym rodzajem karniszy są modele szynowe, które składają się z przymocowanych żabek, dzięki którym można dowolnie przesuwać tekstylia. Szczególnie zaleca się montować je w pomieszczeniach z wysokim sufitem lub na przykład tam, gdzie znajdują się drzwi na balkon. Nowoczesne karnisze szynowe cechują się swobodą przemieszczania żabek, w porównaniu do tego, jak wyglądało to dawniej.

Karnisze drążkowo-szynowe

Coraz częściej już możemy spotkać w sklepach modele karniszy, które łączą oba rodzaje, o których była mowa powyżej. Takie połączenie sprawi, że bez problemu będziemy mogli powiesić zarówno firany, jak i zasłony. Oczywiście firany zostają wtedy zamocowane na szynie za pomocą żabek, z kolei zasłony na metalowym drążku, na którego środku można umieścić wspornik.

Dopasuj karnisze do pomieszczenia

Jeśli w najbliższym czasie nie planujemy remontować pokoju, to warto dopasować kolorystycznie kolor karniszy do wnętrza. Nie da się ukryć, że jednak najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakupienie jak neutralnego koloru, takiego jak czerń, metalik lub ewentualnie złoto. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że karnisze mogą stanowić także doskonałą dekorację całego pokoju, dlatego warto zwrócić uwagę na ich kształt, ozdobienia, czy właśnie kolor.

Koniecznie pamiętaj!

Przed kupieniem karniszy zmierz dokładnie szerokość okna. Następnie do tych wymiarów dodaj około 20 cm z każdej strony. Zaleca się, aby zasłony, czy też firany nie kończyły się tuż na linii ramy okiennej, gdyż takie rozwiązanie jest bardziej estetyczne i do tego daje nam większą prywatność.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE