Reklama

Reklama

Przed nami wielkie ćwiczenia służb w całej Polsce. Wszystko na wypadek ataku terrorystycznego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Przed nami wielkie ćwiczenia służb w całej Polsce. Wszystko na wypadek ataku terrorystycznego - Zdjęcie główne

Przed nami wielkie ćwiczenia służb w całej Polsce. Wszystko na wypadek ataku terrorystycznego | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Komenda Powiatowa Policji w Kutnie informuje o ćwiczeniach „Wolf-Ram-23”, które przeprowadzone zostaną na terenie całego kraju. Celem działań jest doskonalenie umiejętności służb i ich reakcji na potencjalne wystąpienie sytuacji kryzysowej.

Reklama

W dniach 17 - 19 kwietnia br. na terenie całego kraju odbędą się ćwiczenia pod kryptonimem „Wolf-Ram-23”. Organizatorem ćwiczeń jest Komenda Główna Policji we współpracy z Federalnym Biurem Śledczym Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. 

- Głównym celem ćwiczeń jest reagowanie policji w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej w postaci ataku terrorystycznego związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym - informuje Komenda Główna Policji. 

Ćwiczenia rozpoczną się 17 kwietnia w Warszawie i potrwają do środy, 19 kwietnia. Poszczególne epizody swoim zasięgiem obejmą też obszar innych województw.

Jak podkreślają policjanci, trudna sytuacja za wschodnią granicą wymaga od wielu służb ciągłej gotowości oraz podnoszenia umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu koordynowanie i współpracę służb stojących na straży bezpieczeństwa, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia. 

- Ćwiczenia odbywać się będą w warunkach zbliżonych do realnych, dzięki czemu możliwe będzie wypracowanie zasad współpracy z innymi podmiotami uczestniczącymi w działaniach oraz praktyczne sprawdzenie już posiadanej wiedzy przez funkcjonariuszy w zakresie realizacji czynności służbowych w działaniach kryzysowych - dodaje KGP.

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe to także doskonała okazja do wymiany doświadczeń między uczestnikami działań. Wnioski i uwagi z przeprowadzonych ćwiczeń stanowić będą cenny materiał szkoleniowy.

Info: KGP/KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy