Reklama

Reklama

Przedsiębiorcy mają dość obostrzeń, rozpoczęli bunt. Jak sytuacja wygląda w Kutnie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-pixabay.com

Przedsiębiorcy mają dość obostrzeń, rozpoczęli bunt. Jak sytuacja wygląda w Kutnie? - Zdjęcie główne

Kutnowski sanepid przeprowadził 36 kontroli | foto poglądowe-pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielu polskich przedsiębiorców sfrustrowanych ciągłymi obostrzeniami nieustannie uderzającymi w ich i tak ledwo trzymające się na nogach biznesy postanowiło się zbuntować i „odmrozić” swoje firmy. Rząd zalecił służbom wzmożone kontrole. Jak sytuacja wygląda w Kutnie i powiecie kutnowskim?

Reklama

Zapytaliśmy o to kutnowski sanepid. Z odpowiedzi dowiadujemy się, że służby cały czas trzymają rękę na pulsie, a sami przedsiębiorcy z powiatu kutnowskiego stosują się do obostrzeń narzuconych przez rząd.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kutnie informuje, że do dnia dzisiejszego (19 stycznia – dop. red.) wpłynęła 1 informacja telefoniczna o 1 lokalu gastronomicznym, gdzie rzekomo prowadzona jest konsumpcja alkoholu przez klientów na miejscu – informuje nas powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna w Kutnie.

Tego samego dnia podjęto interwencję wspólnie z policją, lokal był zamknięty. Sanepid poinformował nas, że skontaktowano się telefonicznie z właścicielem lokalu i poinformowano o grożących sankcjach w przypadku łamania przepisów przeciwepidemicznych.

- Od dnia 15.01.2021 każdego dnia (łącznie z sobotą i niedzielą) przeprowadzono kontrole wspólnie z policją oraz samodzielnie przez pracowników PSSE w Kutnie łącznie od 15.01-19.01 – 36 kontroli, w tym 22 kontrole wspólnie z policją – podaje kutnowski sanepid.

Na nasze pytanie o ewentualne konsekwencje grożące przedsiębiorcom otwierającym swoje firmy mimo obostrzeń sanepid informuje, że aktualnie obowiązującym przepisem w zakresie obostrzeń przeciwepidemicznych jest rozporządzenie rady ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Jeśli chodzi o karanie reguluje te kwestie ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Kary pieniężne moga wynieść nawet 30 tysięcy złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy