Reklama

Reklama

Przedsiębiorcy mają dość obostrzeń, rozpoczęli bunt. Jak sytuacja wygląda w Kutnie?

Opublikowano: 20 stycznia 2021 09:47
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-pixabay.com

Przedsiębiorcy mają dość obostrzeń, rozpoczęli bunt. Jak sytuacja wygląda w Kutnie? - Zdjęcie główne

Kutnowski sanepid przeprowadził 36 kontroli | foto poglądowe-pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielu polskich przedsiębiorców sfrustrowanych ciągłymi obostrzeniami nieustannie uderzającymi w ich i tak ledwo trzymające się na nogach biznesy postanowiło się zbuntować i „odmrozić” swoje firmy. Rząd zalecił służbom wzmożone kontrole. Jak sytuacja wygląda w Kutnie i powiecie kutnowskim?

Reklama

Zapytaliśmy o to kutnowski sanepid. Z odpowiedzi dowiadujemy się, że służby cały czas trzymają rękę na pulsie, a sami przedsiębiorcy z powiatu kutnowskiego stosują się do obostrzeń narzuconych przez rząd.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kutnie informuje, że do dnia dzisiejszego (19 stycznia – dop. red.) wpłynęła 1 informacja telefoniczna o 1 lokalu gastronomicznym, gdzie rzekomo prowadzona jest konsumpcja alkoholu przez klientów na miejscu – informuje nas powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna w Kutnie.

Tego samego dnia podjęto interwencję wspólnie z policją, lokal był zamknięty. Sanepid poinformował nas, że skontaktowano się telefonicznie z właścicielem lokalu i poinformowano o grożących sankcjach w przypadku łamania przepisów przeciwepidemicznych.

- Od dnia 15.01.2021 każdego dnia (łącznie z sobotą i niedzielą) przeprowadzono kontrole wspólnie z policją oraz samodzielnie przez pracowników PSSE w Kutnie łącznie od 15.01-19.01 – 36 kontroli, w tym 22 kontrole wspólnie z policją – podaje kutnowski sanepid.

Na nasze pytanie o ewentualne konsekwencje grożące przedsiębiorcom otwierającym swoje firmy mimo obostrzeń sanepid informuje, że aktualnie obowiązującym przepisem w zakresie obostrzeń przeciwepidemicznych jest rozporządzenie rady ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Jeśli chodzi o karanie reguluje te kwestie ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Kary pieniężne moga wynieść nawet 30 tysięcy złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)
 • 6 miesięcy temu | ocena +5 / -5

  Xyz

  Lokale zamknięte ale jak ksiądz lata po kolędzie od chałupy do chałupy to jest dobrze

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -2

  Kasiulka

  Bus Włocławek lodz, firm maragtour i ajent do kontroli, tam nie ma przestrzeganych żadnych obostrzen a pasażerowie się zarażają wzajemnie

 • 6 miesięcy temu | ocena +9 / -1

  PaoLo

  Rozporządzeniem to sobie możecie... Każde rozporządzenie musi działać w oparciu o właściwa ustawę, w przeciwnym razie jest nielegalne.

  • 6 miesięcy temu | ocena +6 / -5

   wróg komuny.

   TVN Ci powiedział,czy Wenglartchyk?

   • 6 miesięcy temu | ocena +4 / -4

    Srum

    Jesteś wrogiem komuny a glosujesz na pis. Jak to możliwe? Pis to gorsza komuna

    • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -2

     Polak

     Komuna to PO lewica poczawszy od Bolka to on zdradzil Polaków a kto nadaje tak jak Rosjai Niemcy zagrają kto im rozdał dorobek Polski a PiS to jedyna Polska Partia i oni pracują dla Polaków dzieki za PiS wreszcie Polska dla Polaków