Reklama

Przegląd tygodnia: najważniejsze wydarzenia ostatnich dni w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

Przegląd tygodnia: najważniejsze wydarzenia ostatnich dni w Kutnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Co działo się w Kutnie w mijającym tygodniu? Przygotowaliśmy przegląd najważniejszych wydarzeń. Przeczytaj i bądź na bieżąco.

"Łączy nas jeden cel": W "Czwórce" zagrali dla Lenki
Już po raz czwarty Przemysław Tobolczyk zorganizował akcję charytatywną z cyklu "Kopiemy dla...". Tym razem na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 zbierano pieniądze dla chorej na mózgowe porażenie dziecięce Lenki Pawłowskiej. Darczyńcy przelali na konto zbiórki kwotę w wysokości 6 426 zł, nie licząc wypełnionej po brzegi puszki.


Rzymkowski pisze do MSZ w sprawie kutnowskiego księdza
W tym roku na cmentarzu w Monachium odnaleziono miejsce pochówku czterech polskich księży, więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Dachau. Jednym z nich był ks. Michał Woźniak z Kutna. Rząd nie kwapi się jednak, by sprowadzić do kraju urny z prochami, dlatego do walki stanęli mieszkańcy Woźniakowa (który nazwę swą zawdzięcza właśnie kutnowskiemu księdzu), a dołączył do nich poseł Tomasz Rzymkowski oraz abp Stanisław Gądecki.


Świętowanie czas zacząć! Będzie sylwestrowa zabawa w centrum!
Znamy już rozkład imprez świątecznych oraz sylwestrowych. Sprawdź, co nas czeka w grudniu w Kutnie.


Skatował swoje 6-miesięczne dziecko?! Stanął przed sądem, grozi mu dożywocie
Ruszył proces rodziców skatowanego 6-miesięcznego Damianka z Żychlina. Ojciec jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa dziecka i znęcanie się nad nim, a matka o narażenie go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.


Ratownicy Aquaparku żądają podwyżek i grożą rozwiązaniem umów. Zastąpi ich firma z zewnątrz?
Aquapark planuje ogłosić przetarg na outsourcing usług ratowników. Spowodowało to niemałe poruszenie, zarówno wśród załogi, jak i radnych, do których ci pierwsi wystosowali pismo. Twierdzą w nim, że należy im się podwyżka, a jeśli jej nie otrzymają, istnieje możliwość, że Aquapark pozostanie bez obsługi.


Rodzina z Sójek, której spłonął dom, dziękuje za pomoc
W połowie listopada w jednym z domów w Sójkach wybuchł ogromny pożar. Nikt na szczęście nie został poszkodowany, ale rodzina zamieszkująca budynek została bez dachu nad głową. Wtedy z pomocą ruszyli ludzie dobrej woli, którym dziś poszkodowani składają olbrzymie podziękowania.

Wspieramy Kutnowską Medycynę: ruszyły wyjątkowe licytacje!
Fundacja Wspieramy Kutnowską Medycynę rozpoczęła licytacje wyjątkowych przedmiotów ofiarowanych przez znane osoby - w tym słynnej już makiety katedry Notre Dame w skali 1:110.


Kierowcy i piesi narzekają na to przejście. Czy władze mają jakiś pomysł?
W ubiegłym roku zlikwidowano przejście dla pieszych na wysokości kościoła św. Wawrzyńca prowadzące bezpośrednio do budynku poczty przy ul. Wyszyńskiego. Zamiast niego wyznaczono nowe przejście – w obrębie skrzyżowania Wyszyńskiego, Królewskiej i Kościuszki. Niestety, mieszkańcy narzekają na widoczność i mówią o tym, że ten fragment drogowej mapy Kutna stał się niebezpieczny, co potwierdza ubiegłotygodniowy wypadek.


Nowe autobusy na kutnowskich ulicach! Zobacz, jak wyglądają "Musiał" i "Filipowicz"!
Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji wzbogacił się o nowe pojazdy. Każdy z nich ma swoją specjalną nazwę - jednego z pięciu honorowych obywateli Kutna. Na zajezdni pojawili się Stanley Frank Musiał i Eugeniusz Filipowicz. W następnym tygodniu do Kutna przyjechać mają jeszcze dr Antoni Troczewski, Edward Piszek oraz ks. Jan Sposób.


To oni czynią Kutno lepszym! Wolontariusze świętowali swój dzień
Pomagają potrzebującym, organizują akcje charytatywne i inicjatywy społeczne, są zawsze tam, gdzie ktoś potrzebuje wsparcia - w Kutnowskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Wolontariusza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE