Reklama

Przegląd tygodnia: najważniejsze wydarzenia w Kutnie i okolicach 29 lutego - 6 marca 2020

Opublikowano:
Autor:

Przegląd tygodnia: najważniejsze wydarzenia w Kutnie i okolicach 29 lutego - 6 marca 2020 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Co działo się w Kutnie w mijającym tygodniu? Przygotowaliśmy przegląd najważniejszych wydarzeń. Przeczytaj i bądź na bieżąco.

Koronawirus dotarł do Polski! Potwierdzono pierwszy przypadek
Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjent przebywa w Zielonej Górze. O tym fakcie poinformował minister zdrowia. Kutnowski szpital jest jednym z dziewięciu na terenie woj. łódzkiego, który pozostaje w podwyższonej gotowości w związku z zagrożeniem pojawienia się wirusa w naszym regionie. Niespodziewanie "ofiarą" 2019-nCoV stała się... policja, z użytku której wycofano część alkomatów.


Piroman sieje strach! „Śpię w ubraniach, zrywam się, jak pies zacznie szczekać”
Od pewnego czasu w gminie Bedlno dochodzi do serii pożarów. Ostatnio - w minioną niedzielę, kiedy to we wczesnych godzinach porannych ktoś podpalił budynek mieszkalny. Kilka godzin później doszło do podpalenia stodoły, którą piroman obrał sobie za cel również niecały tydzień wcześniej. Niemal ze stuprocentową pewnością można stwierdzić, że jest to sprawka piromana. Mieszkańcy są przerażeni i obawiają się o swój dobytek. Tropieniem podpalacza zajęła się także prokuratura.


Armio Wyklęta, Kutno pamięta! Patriotycznie i sportowo oddali cześć bohaterom
Biało-czerwone flagi, kwiaty, okolicznościowe przemówienia, a do tego wszystkiego bieg "Tropem Wilczym". W niedzielę w lesie w Raciborowie i w miejscu kaźni żołnierza Armii Krajowej w okolicach Kuczkowa oddano cześć Żołnierzom Wyklętym.


Wygląda jak haszysz, może zabić! W regionie pojawił się śmiertelnie groźny dopalacz
Choć wydawało się, że "moda" na dopalacze to przeszłość, na rynku pojawiają się nowe psychoaktywne i niezwykle niebezpieczne substancje. Sanepid ostrzega przed hasanem - dopalaczem, który w ostatnim czasie wszedł do nielegalnego obrotu, głównie na terene naszego województwa. Jego spożycie może doprowadzić nawet do śmierci.


Po 10 latach znów przyjadą do Kutna. Wiadomo, kto będzie gwiazdą Rock&Rose Fest!
Mamy świetne wiadomości dla kutnowskich fanów mocnych brzmień! Organizatorzy zdradzają, kto będzie hedalinerem tegorocznej edycji Rock&Rose Fest!


Wyjątkowa uroczystość w KDK. Powiat pamięta o Żołnierzach Wyklętych
W sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury odbyły się w środę Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem obchodów był Powiat Kutnowski oraz Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie.


Krzyki, dyskusje i niewygodne pytania. Kidawa-Błońska spotkała się z kutnianami
O koronawirusie, służbie zdrowia, emeryturach, patologii w sądownictwie, czasach rządów Platformy Obywatelskiej, czytaniu z kartki, czy zasypywaniu podziałów - tematów do dyskusji, podobnie jak emocji i podniesionych głosów, nie brakowało. W środę nasze miasto odwiedziła kandydatka na Prezydenta Polski, Małgorzata Kidawa-Błońska.


Czy te sołectwa znikną z mapy gminy?! Wójt spotkała się z mieszkańcami ws. administracyjnej rewolucji
Z 31 do zaledwie 18 zmniejszyć miałaby się liczba sołectw w gminie Kutno. To plan, który zamierza zaimplementować wójt Justyna Jasińska. Pomysł pojawił się w przestrzeni publicznej w październiku i od samego początku wzbudzał skrajne emocje. Zgodnie z zapowiedziami, władze gminy stanęły twarzą w twarz z mieszkańcami i podjęli dialog w temacie proponowanych zmian granic sołectw. Jaki będzie ich efekt?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE