Reklama

Przejście dla pieszych budzi emocje

Opublikowano:
Autor:

Przejście dla pieszych budzi emocje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy, którzy narzekają na sygnalizację świetlną przy ulicy Jana Pawła II. Ich zdaniem, z powodu złej synchronizacji urządzeń przejście przez jezdnię - szczególnie dla osób starszych - stanowi duży problem.

- Przejście dla pieszych tuż obok jednego z hipermarketów jest przedzielone, a zielone światło świeci zaledwie kilka sekund i praktycznie nie da się przejść, aby nie zostać "złapanym" na wysepce - uważa pani Małgorzata, która zgłosiła nam sprawę. - To dziwne, ponieważ kilkadziesiąt metrów dalej wysepki również rozdzielają "zebry", ale tam nie ma problemu z szybką zmianą sygnalizacji.

O problematyczną sygnalizację zapytaliśmy w Urzędzie Miasta.

- Konserwator sprawdził sygnalizację i stwierdził, że ta działa zgodnie z programem załadowanym do sterownika. Problem dotyczący zbyt krótkiego światła zielonego na przejściu dla pieszych na tym skrzyżowaniu wynika z dużego azylu pomiędzy obydwoma jezdniami. Sygnalizacja świetlna została tak zaprojektowana, aby zapewnić płynny ruch samochodów (synchronizacja z sygnalizacją na ulicy Wyszyńskiego) i bezpieczny ruch pieszych - wyjaśnia Joanna Brylska z biura prasowego UM Kutno.

- Piesi mniej sprawni, bądź osoby które wejdą na przejście z opóźnieniem mają do dyspozycji azyl po środku przejścia, który pozwala na bezpieczne poczekanie na następny sygnał zielony po 58 sekundach - dodaje J. Brylska.

Jak udało nam się dowiedzieć, magistrat planuje wymianę sygnalizacji przy ul. Jana Pawła II w 2014 roku i niewykluczone, że przy opracowywaniu programu dla nowego sterownika przeanalizowana zostanie sugestia wydłużenia czasu na "zielone" dla pieszych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE