Reklama

Przetarg na długo wyczekiwaną przebudowę ulic unieważniony

Opublikowano:
Autor:

Przetarg na długo wyczekiwaną przebudowę ulic unieważniony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia We wrześniu ogłoszono przetarg na przebudowę dwóch ulic w Żychlinie. O fatalnym stanie - jak relacjonowali mieszkańcy - jednej z nich informowaliśmy na naszych łamach. Wszystko wskazywało na to, że żychlinianie wreszcie doczekają się utwardzenia dróg, jednak tamtejszy urząd gminy unieważnił przetarg na przebudowę ul. Dolnej i Nowej.

O problemie mieszkańców ul. Dolnej, która miała zostać przebudowana oraz ul. Cichej informowaliśmy w połowie marca. Żychlinianie narzekali wówczas na błoto zalegające na nieutwardzonej drodze, w którym grzęzły samochody. Więcej na ten temat TUTAJ.

Niespełna dwa miesiące temu gmina Żychlin ogłosiła przetarg na przebudowę właśnie ul. Dolnej oraz ul. Nowej. Inwestycja zakładała wykonanie nowej nawierzchni jezdni z wykorzystaniem już istniejącej jako podbudowa, zrobienie zjazdów i poboczy, zagospodarowanie terenów zielonych wokół. Na ul. Nowej z kolei prace obejmą wykonanie nowej nawierzchni jezdni z wykorzystaniem istniejącej jako podbudowa, wymianę nawierzchni i podbudowy istniejących chodników oraz zjazdów oraz wykonanie terenów zielonych.

Oferty przetargowe można było składać do 5 października, zaś termin wykonania zadania to 1 miesiąc od dnia podpisania umowy. Do końca tego terminu urząd otrzymał tylko jedną ofertę. Złożyło ją Przedsiębiorstwo Usługowo – Transportowe „FA – BUD” Michał Nowacki. Wartość oferty wynosiła dokładnie 340 710 zł brutto. Przekracza ona ponad trzykrotnie kwotę, jaką na przebudowę ulic zamierza przeznaczyć gmina, która na sfinansowanie zadania ma wyłożyć 105 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE