Reklama

Reklama

Przy nich uśmiech na twarzy gwantowany! Do Kutna zawitały alpaki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 12 paź 2021 12:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zarażają spokojem, a na ich widok trudno nie zareagować szczerym uśmiechem - mowa o alpakach, które wczoraj zagościły na terenie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Kutnie.

Reklama

Jak piszą członkowie stowarzyszenia, spotkanie z przyjaznymi zwierzakami było możliwe dzięki uprzejmości oraz zaangażowaniu kutnowskich radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

- Celem spotkania był bezpośredni, leczniczy kontakt z przyjacielem wpływający  pozytywnie  na strefę emocjonalną, fizyczną, poznawczą oraz społeczną. Podopieczni PSONI dowiedzieli się z kim są spokrewnione alpaki, czym się żywią, jak się nimi opiekować. Samodzielnie mogły wyczesać je specjalną szczotką, a także nakarmić marchewką - relacjonują członkowie PSONI. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ważny dzień dla Kutna z udziałem wiceministra i władzami gmin. T. Rzymkowski : "To podniesienie statusu miasta" 

Warto dodać, że Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną działa na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, tworzy warunki przestrzegania wobec nich praw człowieka oraz prowadzi ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)