reklama
reklama

Ważny dzień dla Kutna z udziałem wiceministra i władzami gmin. T. Rzymkowski : "To podniesienie statusu miasta"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ważny dzień dla Kutna z udziałem wiceministra i władzami gmin. T. Rzymkowski : "To podniesienie statusu miasta" - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaOd początku września w naszym mieście działa Delegatura Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie. Dziś odbyło się jej oficjalne otwarcie na które zaproszono wiceministra Tomasza Rzymkowskiego, oraz przedstawicieli władz gmin z trzech powiatów.
reklama

W dzisiejszym wydarzeniu wzięli udział: wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, łódzki kurator oświaty Waldemar Flejszer, dyrektor kutnowskiej delegatury kuratorium Iwona Kaca, a także przedstawiciele samorządów z powiatu kutnowskiego, łęczyckiego i poddębickiego.

To właśnie te trzy powiaty swoim zasięgiem działania obejmie Delegatura Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie.

- Długo czekałem na ten dzień. To niewątpliwy sukces przede wszystkim oświaty ziemi kutnowskiej, ale również łęczyckiej i poddębickiej. Przybliżenie nadzoru pedagogicznego placówkom oświatowym, ale również organom prowadzącym niewątpliwie jest korzyścią dla tych, którzy zajmują się działalnością edukacyjną. To też niewątpliwe ważna rzecz z punktu widzenia funkcjonowania administracji rządowej w terenie, a także podniesienie statusu miasta Kutna jako ważnego ośrodka, bo delegatury kuratorium w województwie łódzkim znajdują się wyłącznie w byłych miastach wojewódzkich – mówił Tomasz Rzymkowski.

reklama

Wiceminister edukacji i nauki dodał, że resort chciałby odbiurokratyzować zawód nauczyciela i dążyć do tego, by administracja oświatowa wspierała nauczycieli, dyrektorów, ograny prowadzące i wychowawców młodzieży. Zaznaczył, że pomysł otworzenia delegatury kuratorium w Kutnie był autorstwa byłego wicestarosty kutnowskiego, Marka Jędrzejczaka.

Rzymkowski podkreślał, że jego rola polegała na wspieraniu procesu utworzenia delegatury w Kutnie, lecz ostateczne słowo w tym temacie należało do wojewody i łódzkiego kuratora oświaty.

reklama

- To historyczny moment dla Kutna i powiatów kutnowskiego, łęczyckiego i poddębickiego. Te trzy powiaty zostały wyróżnione, a miasto Kutno szczególnie poprzez fakt utworzenia w tym miejscu delegatury. Nie ukrywam, że udało się to też dzięki panu ministrowi, bo syn ziemi kutnowskiej robi co może dla swojego miasta i regionu. W imieniu wszystkich samorządowców i mieszkańców warto panu ministrowi podziękować. To nie jest rozrost administracji, działamy swoimi siłami, przesuwamy wizytatorów. Kiedyś tu był zespół wizytatorów, a w tym momencie poprzez założenie tutaj delegatury podniesienie wagi Kuta jest bardzo duże – mówił łódzki kurator oświaty Waldemar Flejszer.

Zaznaczał, że w naszym regionie działa wiele szkół, a sama oświata jest dobrze zorganizowana i odnosi sukcesy również w skali ogólnopolskiej. Flejszer powiedział, że dobrano dobrą grupę wizytatorów, którzy razem z szefową delegatury dają gwarancję prawidłowego nadzoru.

reklama

- Czuwamy nad zdrowiem, bezpieczeństwem i prawidłowym funkcjonowaniem szkół na terenie wspomnianych trzech powiatów. Dzięki temu, że delegatura tu działa jest nam dużo łatwiej – dodawał łódzki kurator oświaty.

Dyrektorem kutnowskiej delegatury będzie pedagog z wieloletnim doświadczeniem, Iwona Kaca.

- Chciałabym zadeklarować w imieniu wykwalifikowanego zespołu, że dołóżmy wszelkich starań, żeby było jak najmniej problemów i jak najwięcej sukcesów. Jesteśmy otwarci dla wszystkich osób, które będą potrzebowały od nas pomocy, rady, czy chociażby chciałyby przyjść i porozmawiać. Jesteśmy tu dla wszystkich osób, które chciałyby uczestniczyć w życiu oświatowym, są związane z oświatą, bądź te, które myślą o rozwoju oświaty, chcą nas wspierać lub potrzebują takiego wsparcia – mówiła Iwona Kaca

Kuratorium działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 przy ulicy Podrzecznej 18. Dziś mówiono, że działalność kuratorium to nie tylko nadzór, ale również wspomniane wsparcie i pomoc nie tylko dla pedagogów, ale również dla uczniów.

Iwona Kaca mówiła, że rozważany jest pomysł utworzenia profilu na facebooku by w ten sposób wyciągnąć rękę do młodzieży, która komunikuje się właśnie głównie poprzez media społecznościowe.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama