Reklama

Reklama

Przy Sądzie Rejonowym w Kutnie powstanie ośrodek kuratorski. Ma pomóc w resocjalizacji nieletnich

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Przy Sądzie Rejonowym w Kutnie powstanie ośrodek kuratorski. Ma pomóc w resocjalizacji nieletnich - Zdjęcie główne

. | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno znalazło się wśród miast, w których realizowany będzie rządowy projekt mający za zadanie ograniczenie przestępczości nieletnich. Przy Sądzie Rejonowym w Kutnie utworzony zostanie ośrodek kuratorski, a pieniądze na ten cel w niedługim czasie przekazać ma ministerstwo sprawiedliwości.

Reklama

O sprawie donosi biuro poselskie posła Tadeusza Woźniaka. 

- Szanowsni Państwo, dzięki staraniom podejmowanym przez Pana Posła Tadeusza Woźniaka, w związku z realizacją przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu „Zmniejszenie zjawiska przestępczości nieletnich" w ramach Strategii Rozwoju Kapitału Ludzkiego do roku 2030 oraz zabezpieczeniem na ten cel w budżecie państwa na rok 2021 środków finansowych (w tym na wynagrodzenia i na pochodne od wynagrodzeń), zostanie utworzony ośrodek kuratorski przy Sądzie Rejonowym w Kutnie. Ministerstwo Sprawiedliwości, w niedługim czasie za pośrednictwem Departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji przekaże środki finansowe na jego utworzenie - informuje Janusz Kołodziejski, dyrektor biura poselskiego Tadeusza Woźniaka. 

Projekt „Zmniejszenie zjawiska przestępczości nieletnich" ma za zadanie umożliwienie sądom rodzinnym w Polsce stosowania wobec nieletnich środka wychowawczego, o którym mowa w art. 6,  pkt 6 ustawy z dnia 26 października 1982 roku o postępowaniu w sprawach nieletnich (Dz. U. z 2018 r. poz. 969 t. j.) celem zwiększenia skuteczności oddziaływań resocjalizacyjnych stosowanych przez wymiar sprawiedliwości wobec nieletnich.

Jak czytamy w art. 6, pkt. 6 wspomianej ustawy, sąd rodzinny może "skierować do ośrodka kuratorskiego, a także do organizacji społecznej lub instytucji zajmujących się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym, terapeutycznym lub szkoleniowym, po uprzednim porozumieniu się z tą organizacją lub instytucją".

Więcej informacji o ośrodkach kuratorskich, można znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości - TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy