Reklama

Reklama

„Przychodzimy, odchodzimy…”. Absolwenci „Jedynki” uroczyście pożegnali szkolne mury [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wakacje, czas start! Uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie zakończyli rok szkolny już w czwartek 23 czerwca i uroczyście pożegnali się ze szkołą. Zobaczcie zdjęcia z tej wzruszającej uroczystości.

Reklama

23 czerwca uczniowie klas ósmych kutnowskiej „Jedynki” uroczyście zakończyli edukację. O godz. 17:00  w hali sportowej miało miejsce pożegnanie tegorocznych absolwentów.                        

W uroczystości uczestniczyli: dyrektor szkoły Jarosław Koszański, wicedyrektorzy Elżbieta Chodorowska, Aleksandra Kaniewska oraz Violetta Wojciechowska, nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Anną Furmankiewicz, rodzice i opiekunowie uczniów oraz uczniowie klas ósmych. 

Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru i ślubowania ósmoklasistów. Następnie przedstawiciel klas siódmych Jakub Szczerbakowicz pożegnał swoje starsze koleżanki i kolegów, życząc im sukcesów w dalszym etapie kształcenia. W imieniu absolwentów głos zabrała Łucja Szcześniak, która w ciepłych słowach wspomniała lata spędzone w „Jedynce” i złożyła podziękowania wszystkim, którzy przez 8 lat przekazywali wiedzę, kształcili i wspierali zgromadzonych na tej uroczystości uczniów. Również przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców, Anna Furmankiewicz, złożyła przyszłym absolwentom życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 i całego etapu edukacyjnego. 

Następnie Pola Rak, tegoroczna finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, dokonała wpisu do Złotej Księgi Absolwentów. W dalszej części spotkania dyrektor szkoły Jarosław  Koszański wraz z wicedyrektor Elżbietą Chodorowską i Anną Furmankiewicz wręczyli uczniom stypendia  za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe oraz listy gratulacyjne rodzicom nagrodzonych uczniów. Nagrodzili też uczniów, którzy na zakończenie roku szkolnego uzyskali średnią ocen 4,75 i wyżej oraz zachowanie co najmniej bardzo dobre. Nagrody książkowe z rąk opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pani Magdaleny Sikorskiej za zaangażowanie w działalność samorządu w minionym roku szkolnym odebrały również uczennice Alicja Kubicka i Justyna Komorowska oraz Pola Rak. Uroczystość zakończyło odtańczenie poloneza przez przedstawicieli klas ósmych. 

Absolwentom „Jedynki”, kończącym  pewien etap w swoim życiu i rozpoczynającym kolejny, niech towarzyszą słowa poety Zbigniewa Herberta: 

„Naucz nas także palce zwijać

I drzwi podpierać z tamtej strony

Pokojów próżnej już miłości

Niech kiedy trzeba będzie pięścią

To co marzyło tak o szczęściu

I osłaniało chudy płomyk

A potem po skończonej walce

Pozwól nam rozprostować palce

Choćby już była tylko pustka

Gdy w dłoń otwartą przyjmiesz klęskę

Gdy czaszkę w czułe palce weźmiesz

Zacznie się wtedy jeszcze raz

Otwartych dłoni wielka sprawa

Po strunach podróż po zabawach

Ostatnie ziarno ocalenia”.

Info: SP nr 1

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy