Reklama

Przycinka na Staszica bulwersuje mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Przycinka na Staszica bulwersuje mieszkańców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Duże emocje wśród mieszkańców ul. Staszica budzi przycinka gałęzi drzew. Zdaniem kutnian prace były źle prowadzone, co może prowadzić do usychania i chorób drzew. – Gałęzie dawały latem sporo cienia. Powodowały, że na osiedlu było czym oddychać. Życie na betonowej pustyni wcale nie jest komfortowe – mówią przejęci mieszkańcy bloków przy ul. Staszica.Mieszkańcy ul. Staszica od blisko 30 lat walczą o drzewa na ich osiedlu. Jak mówią, w ich okolicy dawniej rosło 8 klonów, obecnie zostały 4. Do wycinki doprowadziły choroby i to, że roślinność usychała.– Drzewa są za bardzo przycinane nie tylko na tym osiedlu. Prawie wszędzie źle się je pielęgnuje – uważa Agnieszka Sadowska, którą spotkaliśmy na ul. Staszica.

Wtórują jej inni mieszkańcy, którzy w obronie drzew wysyłali do spółdzielni Pionier niejedno pismo. W jednym z nich podkreślali, że zabiegi pielęgnacyjne nie mogą negatywnie wpływać na kondycję drzew.

Tymczasem według nich prace, które w marcu zleciła spółdzielnia, zostały źle wykonane.

– Ustawa stanowi, że można usunąć maksymalnie 30 proc. korony drzewa. Tutaj ewidentnie usunięto pond połowę gałęzi. Drzewa są pielęgnowane w fatalny sposób. Nie zdziwimy się, jeśli doprowadzi to do uschnięcia drzew – twierdzą mieszkańcy sprzeciwiający się przycince koron drzew.

W spółdzielni mieszkaniowej Pionier zapewniono nas, że korekta została wykonana w staranny sposób.

– Prace przy przycince gałęzi obejmowały maksymalnie 15 proc. korony drzew. Naszym obowiązkiem jako spółdzielni jest pielęgnacja drzew, zresztą mieszkańcy sami się do nas zgłosili z prośbą o korektę gałęzi. Niektórzy proszą nas, aby przyciąć je jeszcze bardziej – usłyszeliśmy od pracownika administracji Śródmieście.

Każdy kij ma dwa końce, dla jednych bowiem drzewa to doskonały sposób na cień podczas letnich upałów, a dla innych siedlisko dla ptaków, które zanieczyszczają okolicę i samochody na pobliskim parkingu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE