Reklama

Reklama

Przygotowania idą pełną parą: będzie więcej pociągów na trasie Łódź - Kutno

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Przygotowania idą pełną parą: będzie więcej pociągów na trasie Łódź - Kutno - Zdjęcie główne

. | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prace na trzech odcinkach kolejowych mają usprawnić podróże kolejowe na linii Łódź - Kutno. W kwietniu roboty ruszyły także na przystanku Zgierz Północ, gdzie powstanie mijanka pozwalająca zwiększyć liczbę połączeń z Łodzi do miasta róż.

Reklama

Jak podaje portal portal kolejowy nakolei.pl, prace torowe na przystanku Zgierz Pólnoc obejmują przygotowywanie terenu pod nowe szyny i podkłady. Konieczny jest montaż czterech rozjazdów. Prace przy mijance mają potrwać do sierpnia. 

Ponadto, na trasie z Łodzi do Kutna prace prowadzone są także na odcinkach:  Łódź Kaliska - Zgierz i Ozorków - Łęczyca. W rezultacie poprawie uległ dostęp do pociągów na stacji Łódź Żabieniec.

- Podróżni korzystają już z dwóch wyższych peronów dostosowanych do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Remontowane jest przejście podziemne, które będzie wyposażone w windy. Na stacji Zgierz podróżni korzystają z peronu nr 3. Budowane jest nowe przejście podziemne. Sprawne i bezpieczne dojście do pociągu zapewnią windy - podaje nakolei.pl

Lepsze podróże na trasie Łódź - Kutno zapewnić maja prace na trzech odcinkach: Łódź Kaliska - Zgierz (o wartości ok. 229 mln zł netto, finansowanie ze środków budżetowych), Zgierz - Ozorków (ok. 172,8 mln netto, finansowanie ze środków RPO woj. łódzkiego) i Ozorków - Łęczyca (ok. 129,5 mln zł netto, finansowanie ze środków budżetowych). Zakończenie robót na odcinku Łódź Kaliska - Zgierz – Ozorków - Łęczyca przewiduje się na przyszły rok.

- Atrakcyjne podróże i przewozy towarów koleją zapewni przebudowa łącznie 55 km torów i sieci trakcyjnej oraz wymiana ponad 70 rozjazdów oraz remont 10 mostów i 7 wiaduktów. Wzrost poziomu bezpieczeństwa przyniesie modernizacja 27 przejazdów kolejowo-drogowych i montaż nowoczesnych urządzeń sterowania ruchem. Po modernizacji pociągi pasażerskie przyspieszą z 90 km/h do 120 km/h, a towarowe z 60 km/h do 100 km/h - informuje portal kolejowy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy