Reklama

Reklama

Przysięga i wręczenie Chorągwi: ważny dzień dla terytorialsów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na terenie 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego odbyła się wczoraj kolejna ważna uroczystość. Chorągiew Wojska Polskiego na ręce dowódcy łódzkich terytorialsów przekazał zastępca dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Reklama

Ceremonię połączono z przysięgą nowych żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Najważniejszym punktem było jednak uroczyste wręczenie Chorągwi. 

- Generał brygady Maciej Klisz w obecności weteranów, rodzin żołnierzy, dowódców służb mundurowych, parlamentarzystów i zaproszonych gości, wręczył pułkownikowi Pawłowi Wiktorowiczowi Chorągiew Wojska Polskiego, która obok sztandaru jest znakiem jednostki wojskowej, symbolem honoru, męstwa i tradycji – zaznacza Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej - Te dwa symbole uczestniczą w ważnych dla żołnierzy i społeczeństwa patriotycznych wydarzeniach.

Dowódca łódzkich terytorialsów przekazał kilka słów nowym ochotnikom, którzy oficjalnie wstąpili w szeregi 9 ŁBOT. 

- Żołnierze, za Wami niełatwy czas szkolenia. Możecie być z siebie dumni, że pokonaliście swoje słabości i podołaliście trudom wojskowego rzemiosła. Dziękuję za wasze poświęcenie i stawiennictwo do służby -  mówił w przemówieniu do żołnierzy pułkownik Wiktorowicz. 

Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 41 ochotników, wśród nich mama z córką oraz brat żołnierza, który służy już w szeregach 9ŁBOT. Po uroczystości na wszystkich czekała wojskowa grochówka i pokaz sprzętu wojskowego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE