"Akademicy" w pierwszej lidze!!

"Akademicy" w pierwszej lidze!! - Zdjęcie główne

WydarzeniaKoszykarze AZS WSGK Polfarmex Kutno prowadzeni przez Andrzeja Kowalczyka pokonali na wyjeździe SIDEn Polski Cukier Toruń 73:61 i w świetnym stylu wywalczyli awans do I ligi!!- Zagraliśmy jedno z lepszych spotkań, jeśli chodzi o realizację przedmeczowych założeń taktycznych. To było bardzo istotne. Wprowadziliśmy kilka innowacyjnych elementów i zaskoczyliśmy rywali. Zagraliśmy z wielkim sercem i zaangażowaniem - komentuje Andrzej Kowalczyk, szkoleniowiec AZS.Zobacz fotorelację z meczu – 306 zdjęć

Już pierwsza kwarta meczu rozgrywanego w toruńskim "Spożywczaku" pokazała, że kutnianie mają bardzo wysokie morale i będą chcieli zrewanżować się za niedzielną, jakże pechową porażkę.

Kutnowscy koszykarze w pierwszej części wygrali 21:17, zaś na przerwę schodzili do szatni prowadząc 38:31. Trzecia kwarta rozpoczęła się od celnej "trójki" jednego z "Akademików", jednak kolejne minuty należały do gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli odrobić dziesięciopunktową stratę.

Na dziesięć minut przed końcową syreną podopieczni Andrzeja Kowalczyka prowadzili 52:46 i mając w pamięci wydarzenia z ostatniego spotkania, wynik był sprawą otwartą.

Koszykarze z grodu nad Ochnią wyciągnęli jednak wnioski z niedzielnej porażki i do końca spotkania kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń wygrywając w czwartej kwarcie 21:15, a w całym meczu 73:61.