"Akademicy" z Pucharem Prezydena Ostrowa Wlkp.

"Akademicy" z Pucharem Prezydena Ostrowa Wlkp. - Zdjęcie główne

WydarzeniaBardzo dobrze zaprezentowali się koszykarze AZS WSGK podczas weekendowego turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Kutnowska ekipa wygrała turniej.W ostatnim dniu zawodów gospodarze z Ostrowa Wlkp. zwyciężyli minimalnie, bo 70:69 z Kutnem (w kwartach 20:12, 10:15, 23:25, 17:17). AZS WSGK wystąpił dziś bez kontuzjowanego Mariusza Bacika. Spotkanie było jednak bardzo zacięte i trzymało w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego.Zobacz fotorelację

W ostatniej kwarcie wynik zmieniał się dosłownie co chwila, na korzyść jednej bądź drugiej drużyny. Na 7 sekund przed końcem spotkania Krzysztof Jakóbczyk mógł wykonać akcję 2+1, niestety nie wykorzystał rzutu osobistego i ostatecznie Akademicy ulegli Stali Ostrów jednym punktem.

Mimo porażki w ostatnim meczu, kutnowscy koszykarze okazali się najlepszą drużyną turnieju, zdobywając Puchar Prezydenta Miasta.

AZS WSGK Polfarmex Kutno: Aleksander Perka - 14, Krzysztof Jakóbczyk - 13, Grzegorz Małecki (kapitan) - 10, Tomasz Deja - 9, Rafał Urbaniak - 6, Michał Marciniak - 5, Dawid Bręk - 4, Piotr Pustelnik - 3, Marcin Strzelecki - 3, Krzysztof Rydlewski - 2.

BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp.: Łukasz Olejnik - 17, Wojciech Szawarski - 14, Marcin Kałowski - 10, Jakub Dryjański - 8, Marcin Dymała - 7, Mariusz Matczak - 4, Kamil Sierański - 4, Krzysztof Spała - 4, Mateusz Zębski - 2.