"Nigeryjski show" w Konstantynowie

"Nigeryjski show" w Konstantynowie - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno w meczu sparingowym rozgrywanym w Konstantynowie pokonał czwartoligowego Włókniarza 4:2 (3:0). Gole zdobyli Otito Praise Onubiyi (dwa), Babatunde Alimi i Gracjan Sobczak.

MKS Kutno w meczu sparingowym rozgrywanym w Konstantynowie pokonał czwartoligowego Włókniarza 4:2 (3:0). Gole zdobyli Praise Onubiyi (dwa), Babatunde i Sobczak.

W skład „Miejskich” zaszły lekkie zmiany, w porównaniu z poprzednim sparingiem. Od pierwszej minuty po raz pierwszy zagrał bramkarz Mateusz Turkowski, zaś przed nimi czteroosobowy blok defensywny stworzyli Bartosz Kaczor, Łukasz Znyk, Paweł Winnicki i Adam Grzybowski. W pomocy pojawił się testowany Nigeryjczyk Babatunde Alimi, a obok niego zagrali Kamil Zagajewski, Mariusz Jakubowski i Gracjan Sobczak. Duet z przodu stworzyli Sylwester Płacheta i Nigeryjczyk Otito Praise Onubiyi, który zastąpił Rafała Jankowskiego.

Mimo, iż boisko było zielone i bardzo dobrze przygotowane, to lód trochę przeszkadzał obu drużynom. – mówi Andrzej Królak, kierownik MKS.

Pierwsze czterdzieści pięć minut było bez wątpienia „nigeryjskim show”, które zaprezentowali testowany Babatunde Alimi i Otito Praise Onubiyi. Ten pierwszy w 14. minucie otworzył wynik, zaś Praise w 21. i 44. minucie dwukrotnie umieścił piłkę w siatce. Przy pierwszej bramce asystę zaliczył Mariusz Jakubowski, zaś przy dwóch kolejnych trafieniach, ostatnimi podaniami popisał się Sylwek Płacheta.

Stworzyliśmy kilka naprawdę ładnych dla oka akcji w ofensywie. Dobrze rozumiały się pomoc z atakiem i rywale nie dawali sobie rady. W drugiej połowie, w grę defensywy wdało się trochę nonszalancji i straciliśmy dwa gole. – dodał Królak

Gospodarze szybko, bo już trzy minuty po wznowieniu gry zdobyli swojego pierwszego gola. Kutnianie odpowiedzieli w 76. minucie trafieniem Gracjana Sobczaka, jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Witolda Obarka, którzy w 87. minucie ustalili wynik na 4:2.

Włókniarz Konstantynów – MKS Kutno 2:4 (0:3)
0:1 Babatunde Alimi 14 min.
0:2 Otito Praise Onubiyi 21 min.
0:3 Otito Praise Onubiyi 44 min