Reklama

Radiowóz zniszczył fontannę. Kto zapłacił za naprawę?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta w Kutnie poinformował nas, że ubezpieczyciel policji zwrócił środki, które zostały zainwestowane w naprawę fontanny po tym, jak została ona zniszczona przez policyjny radiowóz.

- Na konto urzędu od ubezpieczyciela Policji wpłynęła kwota 96 924,00 zł tj. całkowity zwrot kosztów naprawy fontanny miejskiej na Placu Piłsudskiego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Naprawa polegała na przeprowadzeniu prac sanitarnych, kamieniarskich i instalacyjnych.

Przypomnijmy, że do incydentu z udziałem radiowozu, policjantów i fontanny w rolach głównych doszło w lipcu br. Informowaliśmy o tym m.in. TUTAJ i TUTAJ.

Policjanci 12 lipca ok. godz. 21.25 podejmowali interwencję w Kutnie na pl. Piłsudskiego, gdzie agresywnie miała zachowywać się grupa około 6 osób. Była to pilna interwencja – policjanci udali się na miejsce używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Policyjny radiowóz nie zatrzymał się jednak przed fontanną, a wjechał na jej płyty. Po dotarciu na miejsce mundurowi zastali grupę trzech osób.

- Po zaparkowaniu radiowozu podjęli interwencję, wylegitymowali te osoby. Dwie z nich zostały ukarane mandatami karnymi za zakłócanie porządku publicznego będąc pod wpływem alkoholu, a jedna odmówiła przyjęcia mandatu, w związku z tym sprawa trafi do sądu – mówiła nam wówczas podkom. Edyta Machnik z KPP Kutno.

Kiedy policjanci zakończyli interwencję i chcieli odjechać okazało się, że pod jednym z kół radiowozu załamała się płyta pod którą znajduje się instalacja fontanny. Pojazd utknął. Z pomocą ruszyli strażacy, później wezwano pomoc drogową. Pierwsza firma nie podjęła się jednak próby wyciągnięcia radiowozu, wezwano więc kolejną, która ostatecznie ok. godz. 2:00 w nocy za pomocą dwóch dźwigów oswobodziła auto.

Policjant kierujący pojazdem został ukarany mandatem. Radiowóz praktycznie nie został zniszczony, a po wszystkim odjechał na własnych kołach. Poważnie uszkodzona została jednak fontanna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE