Reklama

Radni na "tak" - kolejni repatrianci osiedlą się w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

Radni na "tak" - kolejni repatrianci osiedlą się w Kutnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno gotowe jest przyjąć czteroosobową rodzinę repatriantów polskiego pochodzenia z terenów azjatyckiej części byłego Związku Radzickiego. Na ostatniej sesji Rady Miasta Kutna radni jednogłośnie zagłosowali na "tak".

Uchwała jest odpowiedzią na realizowany od wielu lat program repatriacji Polaków, którzy są zainteresowani powrotem do kraju. Dzięki pozytywnej decyzji radnych Miasto otrzyma na ten cel dotację z budżetu państwa.

- Uzyskane na ten cel środki finansowe pokryją podstawowe koszty związane z przyjęciem na teren Miasta Kutno jednej rodziny repatriantów – czytamy w projekcie.

Nie wiadomo jeszcze jaka rodzina osiedli się w Kutnie. Jedynym wymaganiem jest posiadanie wykształcenie wyższego przez co najmniej jednego członka z danej rodziny.

- Gmina zobowiązuje się zapewnić nieokreślonemu imiennie kandydatowi na repatrianta i jego najbliższej rodzinie przez okres nie krótszy niż 2 lata warunki do osiedlenia się poprzez przydział mieszkania z zasobów Towarzystwa Budownictwa Społecznego na terenie Gminy Miasta Kutno i zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego na czas nieokreślony; zapewnienie źródła utrzymania poprzez umożliwienie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zawartej na czas nie krótszy niż 2 lata dla jednej osoby z rodziny – czytamy w projekcie uchwały.

Radni byli jednogłośni - osiemnaście razy "tak". O kolejnych krokach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE