Reklama

Radni podjęli uchwałę dotyczącą rozwiązywania problemów społecznych

Opublikowano:
Autor:

Radni podjęli uchwałę dotyczącą rozwiązywania problemów społecznych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na dzisiejszej XXVIII Sesji Rady Miasta radni podjęli uchwałę dotyczącą strategii rozwiązywania problemów społecznych dla Kutna na lata 2016-2022. Rajcy byli jednogłośni, 20 głosowało za, nikt nie był przeciw, ani się nie wstrzymał. Główne cele strategiczne podjętej dziś uchwały to uczynienie z naszego miasta miejsca przyjaznego do życia, promocja zdrowego stylu życia i profilaktyka zdrowotna, rozwój infrastruktury i kapitału społecznego oraz usprawnienie systemu pomocy społecznej.

Przed podjęciem uchwały naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej, Michał Kacprzak, przedstawił radnym prezentację dotyczącą spraw społecznych w Kutnie w ostatnich latach. Przedstawił także to, co było istotą dzisiejszej sesji, czyli wizję polityki społecznej Miasta Róż na najbliższe lata.

Jak mówił zastępca prezydenta, Zbigniew Wdowiak, cele strategiczne nie są tylko „pobożnymi życzeniami”. Mają ułatwić miejskim władzom starania o środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego z Urzędu Marszałkowskiego. Pieniądze mają być przeznaczone m.in na utworzenie żłobka w budynku gimnazjum nr 1.

- Z analizy wynika, że w naszym mieście jest duże zapotrzebowanie na nowe miejsca w żłobkach. Obecnie ich liczba jest niewielka. Żłobek, który powstanie przy ulicy Wyszyńskiego będzie się charakteryzował wysokim standardem – mówił Zbigniew Wdowiak.

Miejskie władze będą wnioskowały także o środki na budowę „Domu Seniora”. Jak informowano w maju, ma on powstać na ulicy Wyszyńskiego. Oprócz warsztatów i wykładów, w centrum seniora ma się znaleźć także miejsce dla seniorów wymagających rehabilitacji.

- W Kutnie dynamiczne wzrasta liczba osób w wieku powyżej 60 lat. Stąd musimy kłaść duży nacisk na politykę senioralną. Chcemy, by seniorzy mieli możliwość aktywnego spędzania czasu bądź by mogli przebywać w bezpiecznym miejscu, w którym będą mieli zapewnioną fachową opiekę – mówił wiceprezydent.

Podjęta dziś uchwała ma także pomóc osobom wykluczonym społecznie wrócić do normalnego egzystowania.

- Ta strategia jest dla nas niezwykle ważna, ponieważ ma ona nam umożliwić bardzo konkretne działania w ciągu najbliższych lat – powiedział na zakończenie Zbigniew Wdowiak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE